Ankipāns par jauno OHL sezonu, Bārtuļa situāciju un Latvijas izlases sniegumu OS kvalifikācijā

03/09/2021 11:33
Nokopēts
Ģirts Ankipāns

“Optibet” hokeja līgas (OHL) komandas “Mogo/LSPA” galvenais treneris Ģirts Ankipāns sarunā ar “Sportazinas.com” atklājis gaidāmās sezonas mērķus, kā arī komentējis Latvijas valstsvienības sniegumu 2022. gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Jaunā OHL sezona sāksies 4. septembrī, kad norisināsies mačs starp pagājušās sezonas finālistu komandām “Olimp/Venta 2002” un “Zemgale/LLU”. Līgā startēs septiņas komandas – “Olimp/Venta 2002”, “Zemgale/LLU”, “Liepāja”, “Mogo/LSPA”, “Dinaburga”, HS “Rīga” un “Prizma/IHS”.

“Pagājušajā sezonā diemžēl Covid-19 daudz ko izjauca. Man pašam arī nesanāca tik daudz piedalīties slimošanas dēļ, bet beigās mēs parādījām cienīgu sniegumu un spēlētāji tam visam ir noticējuši. Galvenā lieta ir parādīt labu spēli, tad jau panākumi neizpaliks,” jaunās sezonas plānus atkāja Ankipāns.

“Mums nav jēgas piedalīties, ja mēs negribam būt pirmie, tādi mēs varam būt tikai tad, ja vinnēsim “play-off”. Protams, visu cieņu pārējām komandām, bet domāju, ka labāko četrinieks paliks nemainīgs. Sezona ir gara, katrs vēl spēlējam kaut kādas paslēpes, domāju, ka komandas tiks papildinātas ar spēlētājiem, tā kā tas ir tikai sākums,” uzskata speciālists.

Treneris arī komentēja situāciju ar Oskaru Bārtuli, kurš jau no pašas sezonas sākuma būs “Mogo/LSPA” rindās. “No mūsu menedžera saprotu, ka viņš būs pie mums visu sezonu. Pagājušo sezonu mēs ļoti cietām no tā, ka mūsu komandu pameta daži spēlētāji, ar kuriem mēs noteikti būtu uzvarējuši čempionātu. Mēs, protams, devām viņiem labus impulsus karjerai nākotnē, bet, ja mēs domājam paši par sevi un rezultātu, tad bez šaubām mums šādas lietas nevajadzētu pieļaut.”

Speciālists arī nosauca, ar kādu savas vienības sasniegto rezultātu viņš būtu apmierināts OHL sezonas noslēgumā. “Mēs nedrīkstam zaudēt nevienu minūti, sekundi un mums nav tiesības necīnīties laukumā. Ja tas viss notiks, tad mēs noteikti vinnēsim čempionātu. Esmu pilnīgi pārliecināts, bet tas var notikt tikai tajā brīdī, ja mēs katru dienu cīnīsimies gan treniņos, gan spēlēs. Tikai ar tādu rezultātu es varēšu būt apmierināts, ja nē, tad liksim vēl klāt. (smejas).”

"Optibet" hokeja līgas preses konference

“Optibet” hokeja līgas preses konference | Foto: Zane Bitere/LETA

Jau vēstīts, Latvijas vīriešu hokeja izlase 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē svētdien pārspēja Franciju un nākamā gada sākumā Pekinā sesto reizi cīnīsies olimpiskajās spēlēs. Arī Ankipāns izteica viedokli par aizvadīto turnīru. “Zināju, ka Harijs [Vītoliņš] ir pavisam citādāka tipa treneris kā Bobs [Hārtlijs]. Tas turnīrs tīri psiholoģiski ir absolūti citādāks nekā pasaules čempionāts. Viņš tāds mini-zibens turnīrs, kurā ir vajadzīgs labs garastāvoklis un tas ir jāuzķer, tad arī tas vilnis aiziet. Potenciāli pretinieki tomēr bija vājāki un tādā veidā viņus var vinnēt. Protams, bija arī smagākas epizodes, kā piemēram, otrais periods pret Ungāriju un trešais pret Franciju, mazliet mēs paklibojām, bet šī turnīra galvenais noslēpums ir vienkārši psiholoģija. Galvenais, kas tur ir jāizdara ir jāuzvar, lai tiktu uz olimpiādi, jo nebūt tur divas reizes pēc kārtas hokejam jau būtu depresīvi. Esmu bijis divos spilgtos turnīros gan Vankūverā, gan Turīnā, kur piedalījās paši pasaules spēcīgākie hokejisti un tā ir iespēja paskatīties, kur mēs reāli esam. Pasaules čempionāts tikai tā saucas, bet spēcīgākie ir olimpiskajās spēlēs.”

Tāpat Ankipāns vērtēja izlases spēles stila izmaiņas pēc Harija Vītoliņa stāšanās galvenā trenera amatā, nomainot kanādieti Bobu Hārtliju. “Bez šaubām, ka bija būtiskas atšķirības. Tas vairs nebija tik vertikāls, tomēr Bobam hokejs ir vertikāls un tā ir NHL izpratne par hokeju, kad pie pazaudētas ripas ir jametas virsū un uzreiz to jāmēģina atņemt. Šeit mēs noteikti darbojāmies mierīgāk un pasīvāk. Šāds hokejs varbūt mūsu mentalitātei ir tuvāks. Nav vajadzīga tik liela fiziskā sagatavotība. Divas dažādas filozofijas, jo Bobs ir bijis citos plauktos un NHL ir sasniedzis visu augstāko. Harijs arī ir ļoti augstā līmenī strādājis un ir daudz titulu, kas arī daudz ko nozīmē, bet NHL ir NHL.”

“Runāju ar Vītoliņu arī pirms tam un mēs esam vienisprātis, ka atmosfēra komandā ir ļoti svarīga. Es tieši viņa un Znaroka vadībā spēlēju kvalifikācijas turnīros. Jābūt svētku un pacilātai sajūtai, lai nebūtu nekādu lieku pārdzīvojumu, galvai jābūt brīvai, jo mazākā kļūda var “atstāt aiz borta”. Mēs arī agrāk bijām cīnījušies gan ar Slovēniju, Poliju un slavenajā spēlē ar Baltkrieviju, kā arī Ukraiņiem. Tās visas bija sīvas cīņas 2:1, 3:1. Šeit tas pats notika pret Franciju. Prieks, ka tikām tālāk un tad jau skatīsimies. Man pašam gribas redzēt, kur mēs esam dotajā brīdī attiecībā pret NHL spēlētājiem. Spēles, kad pretī nostāsies pasaules stiprākie hokejisti, tā ir tā mēraukla,” atzina Ankipāns.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām