Apkaunojoša situācija? “Williams” avarējušajam Albonam piešķir komandas biedra formulu

22/03/2024 13:45
Nokopēts
Aleksandrs Albons

Pirmās formulas (F-1) komanda “Williams” paziņojusi, ka Aleksandrs Albons atlikušajās Austrālijas “Grand Prix” sacensībās izmantos sava komandas biedra Logana Sardženta formulu.

Albons šorīt aizvadīja neveiksmīgu pirmo treniņbraucienu, kad viņš piedzīvoja avāriju. “Williams” pilota vadītais spēkrats pamatīgi cieta, kamēr pats Albons tika cauri sveikā, neiedzīvojoties traumās.

Otrajā treniņā Albons nepiedalījās, jo “Williams” centās nonākt pie secinājuma, vai formulu būs iespējams saglābt. Bojājumi bija pārāk lieli, un galu galā incidents nostādīja komandu visai apkaunojošā situācijā – uz Austrāliju “Williams” bija ieradusies bez rezerves šasijas. “Williams” tādējādi pieņēma lēmumu, ka atlikušajā nedēļas nogalē Albons izmantos Sardženta formulu, jauno amerikāņu pilotu atstājot “tukšā” – viņš šonedēļ trasē vairs nedosies

“Mēs esam ļoti vīlušies, ka šasijas bojājumi ir nozīmējuši, ka ar to šajā nedēļas nogalē trasē vairs nevarēsim doties. Mūsdienu F-1 nav pieļaujams, ka mums nav rezerves šasijas, taču tas atspoguļo to, cik ļoti ziemas periodā [turpinot komandas pārbūvi] mēs bijām atpalikuši. Mums tāpēc šodien bija jāpieņem daži ļoti sarežģīti lēmumi. Lai gan Loganam nevajadzētu ciest no kļūdas, ko viņš nepieļāva, katra sacīkste ir svarīga, ņemot vērā, cik cieša ir konkurence peletona vidusdaļā. Pieņēmām lēmumu, kas mums dotu vislielāko potenciālu gūt punktus,” teica “Williams” vadītājs Džeimss Voulss.

Pagājušajā sezonā Albons izcīnīja 27 no 28 “Williams” punktiem, kas Konstruktoru kausā ļāva izcīnīt septīto vietu. Šogad pirmajos divos posmos komanda pie punktiem netika.

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām