Aprīlī paredzētās handbola izlases spēles notiks ne ātrāk kā jūnija vidū

Latvijas handbola izlase, sportazinas.com
Latvijas handbola izlase | Foto: Latvijas Handbola federācija

Teorētiski handbola sezona Eiropā var atsākties jūnija sākumā, tai skaitā aprīlī paredzētās pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra “play-off” pirmās kārtas spēles, kurās Latvijas izlasei paredzēta cīņa ar Izraēlu, varētu notikt no 17. līdz 21.jūnijam, trešdien paziņoja Eiropas Handbola federācija (EHF).

EHF kā Eiropas handbola virsorganizācija, ņemot vērā koronavīrusa Covid-19 izplatību, paziņojusi iespējamos handbola maču atsākšanas Eiropā un dažādu sacensību norises datumus.

“Mēs pilnībā apzināmies, ka šī scenārija īstenošana ir atkarīga no situācijas attīstības koronavīrusa frontē un ar to saistītajiem valdības lēmumiem,” teica EHF prezidents Maikls Vīderers.

Pirmās spēles varētu notikt jūnija pirmajā nedēļā. Tādā gadījumā aprīlī paredzētās pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra “play-off” pirmās kārtas pirmās spēles, kurās Latvijas izlasei jātiekas ar Izraēlu, notiks 17. vai 18.jūnijā, bet atbildes mači – 20. vai 21.jūnijā.

“Play-off” otrās kārtas pirmā spēle Latvijai, ja tā pirmajā kārtā pieveiks Izraēlu, pret Portugāli norisināsies 31.jūnijā vai 1.jūlijā, bet atbildes spēle – 4. vai 5.jūlijā.

Par abu “play-off” kārtu termiņu pārskatīšanu EHF var paziņot līdz attiecīgi 29.maijam un 12.jūnijam.

No 2. līdz 12.jūlijam Itālijā un Austrijā paredzētais vīriešu U-20 Eiropas čempionāts pārcelts uz 13. līdz 23.augustu. Šajos pašos datumos norisināsies arī Latvijā un Bosnijā un Hercegovinā paredzētās U-20 Eiropas otrā ešelona komandu cīņas.

Uz augusta beigām – septembra sākumu pārceltas svarīgāko Eiropas klubu turnīru finālčetrinieka spēles. EHF Čempionu līgas labāko četrinieka spēles, kas bija paredzētas 30. un 31.maijā, vīriešiem paredzētas no 22. līdz 23.augustam Ķelnē. Tādas pašas sacensības sievietēm no 9. un 10.maija Budapeštā pārceltas uz 5. un 6. septembri. Savukārt otra spēcīgākā vīriešu Eiropas kausa – EHF kausa – uzvarētājs, kam kauss bija jāpasniedz 24.maijā Berlīnē, varētu tikt noskaidrots 29. un 30.augustā.

Iepriekš bija paredzēts, ka pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra “play-off” pirmās kārtas pirmā spēle Latvijai notiks 16.aprīlī Izraēlas valstsvienība laukumā Telavivā, “Shlomo” arēnā, savukārt atbildes spēlei bija jānotiek 19.aprīlī Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā.

Tāpat jau bija zināms, ka Latvija – Izraēla dueļa uzvarētājai “play-off” izšķirošajā kārtā par vietu pasaules čempionāta finālturnīrā būs jāspēkojas ar Portugāli, kas šogad aizvadīja labāko Eiropas čempionātu valsts vēsturē. Grupu turnīrā portugāļi pieveica Franciju (28:25) un Bosniju un Hercegovinu (27:24) un atzina tikai Norvēģijas pārākumu (28:34), izcīnot otro vietu grupā un iekļūstot sacensību otrajā posmā.

Portugāļi pārsteidza arī Zviedriju (35:25) un Ungāriju (34:26), taču piedzīvoja zaudējumus pret Islandi (25:28) un Slovēniju (24:29), bet spēlē par piekto vietu atzina Vācijas pārākumu (27:29). Izšķirošā kārta pasaules čempionāta kvalifikācijā būtu jāizspēlē laika posmā no 5. līdz 11.jūnijam, taču, ņemot vērā pašreizējo situāciju visā pasaulē, arī par šiem datumiem šobrīd skaidrības nav.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par