Apskatnieks: Grūti iedomāties, ka Porziņģim un “Mavericks” var būt ilgtermiņa nākotne

03/07/2021 17:02

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas “Mavericks” latviešu basketbolista Kristapa Porziņģa došanās uz citu līgas komandu ir tikai laika jautājums, taču šo soli nevajadzētu sasteigt, uzskata ziemeļamerikas medija “The Athletic” žurnālists un komandas apskatnieks Tims Kato.

Pēc tam, kad “Mavs” vienība sezonu noslēdza ar zaudējumu “play-off” pirmajā kārtā pret Losandželosas “Clippers” (3-4), par Porziņģa nākotni Dalasā parādījās daudz jautājumu. Izslēgšanas turnīra laikā komandas apmaksātākais basketbolists bija spiests samierināties ar mazāku lomu un nespēja demonstrēt savu labāko sniegumu.

Klīst baumas, ka latvieti varētu aizmainīt uz kādu citu vienību, piemēram, Šarlotas “Hornets”, kas iepriekš izrādījusi interesi par latvieti. Taču tajā pašā laikā eksperti uzsver, ka, ņemot vērā Latvijas basketbola zvaigznes sniegumu, pret Porziņģi būs grūti iegūt kaut ko vērtīgu.

“Vai “Mavs” šovasar vajadzētu aizmainīt Porziņģi? Tas ir sarežģīts jautājums, jo katram iemeslam par vai pret var atrast dabisku pretargumentu,” uzskata apskatnieks. “Porziņģa maiņas vērtība nekad nav bijusi tik zema, cik tagad, pēc drūmās izslēgšanas spēļu pirmās kārtas sērijas pret [Losandželosas] “Clippers”. Tas parasti ir sliktākais laiks, lai aizmainītu jebkuru spēlētāju. Taču maz ticams, ka pat spēcīgs nākamās sezonas sākums ievērojami palielinātu Kristapa vērtību, jo daudzas no bažām tiek saistītas ar viņa veselību, kas tiek uzskatīta par tikšķošu laika bumbu.”

“Grūti šobrīd iedomāties, ka Porziņģim ar “Mavericks” var būt ilgtermiņa nākotne,” viedokli pauž Kato. “Bet nav arī tā, ka Kristaps būtu zaudējis visu vērtību laukumā, it īpaši regulārajā sezonā. Viņš tikko aizvadīja visefektīvāko sezonu savā karjerā, vidēji spēlē gūstot 20 punktus. Viņš prot atbrīvot vietu laukumā komandas biedriem, kas ir būtiski svarīgi spēlējot uzbrukumā. Turklāt pirmo reizi vairāku gadu laikā Porziņģis sezonu noslēdza vesels, tāpēc nākamsezon laukumā var atgriezties vēl mobilāks aizsardzībā.”

Aizvadītajā 2020./2021. gada sezonā no 72 pamatturnīra spēlēm liepājnieks piedalījās tikai 43, atzīmējoties ar vidēji 20,1 punktu, 8,9 atlēkušajām bumbām un 1,6 piespēlēm. Izslēgšanas turnīrā  turpretim Porziņģa rezultativitāte kritās – caurmērā 13,1 punkts un 5,4 izcīnītas bumbas zem groziem.

“Pat ja “Mavericks” varētu aizmainīt Porziņģi par nelielu atlīdzību, kas šobrīd ir viņu vienīgā reālā iespēja, tam būtu jēga tikai tad, ja šis gājiens atbrīvotu vietu algu griestos pirms augustā gaidāmās brīvo aģentu tirgus atvēršanās,” uzskata apskatnieks. “Manuprāt, vislabākais, ko var izdarīt “Mavs”, ir paturēt Porziņģi komandā arī nākamsezon, “izdarot likmi” uz viņa atlētiskumu tā vietā, lai bēgtu prom no problēmas. Turklāt, jo tuvākas būs Porziņģa līguma beigas, jo vieglāk būs viņu aizmainīt.”

Porziņģis par neierobežoti brīvo aģentu var kļūt 2024.gadā. Līdz tam brīdim Kristapa alga katru nākamo sezonu būs 31,7, 33,8 un 36 miljoni dolāru. “Mavs” īpasnieka Marka Kjūbana izteikumi liecina, ka viņš līdz galam netic, ka otrs vienības līderis var būt Porziņģis, ņemot vēra liepājnieka pēdējā laika sniegumu.

Tiesa, Dalasas klubā pēdējā laikā notikušas lielas pārmaiņas gan treneru korpusā, gan administratīvajā ofisā, un pagaidām vēl nav zināms, vai galvenajam trenerim Džeisonam Kidam, viņa asistentam Hosē Huanam Baream un citiem treneriem simpatizēs liepājnieka spēles stils un kā izvērtīsies Kristapa nākotne klubā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…