“Arsenal” ČL atgriežas ar vieglu uzvaru, “Bayern” vārtu festivālā pieveic “United”

21/09/2023 00:01
Londonas Arsenal

B grupa

Pirmo spēli UEFA Čempionu līgā kopš 2016./2017. gada sezonas aizvadīja Londonas “Arsenal”, kas savā laukumā viegli ar 4:0 pārspēja Eindhovenas PSV.

Savā atgriešanās Eiropas klubu elitē “lielgabalnieki” spēlēja ļoti pārliecinoši – 8. minūtē Bukajo Saka bija pirmais vārtu priekšā pēc Martina Ēdegora sitiena, bet 20. minūtē Saka ātrajā pretuzbrukumā ar piespēli atrada Leandro Trosāru, kurš ar precīzu “šāvienu” vārtu apakšējā stūrī pārsvaru dubultoja.

Lai gan Eindhovenas futbolisti pirmajā puslaikā spēja izveidot dažus bīstamus momentus, 38. minūtē intriga praktiski tika izkliedēta – iepriekš guvis vārtus, šoreiz Trosārs asistēja Gabrielam Žezusam – 3:0. Gala rezultātu otrajā puslaikā nokārtoja norvēģu zvaigzne Ēdegors.

Tikmēr “Sevilla” spēlēja neizšķirti 1:1 ar Francijas vicečempioni “Lens”. Abas komandas ar vārtu guvumiem apmainījās pirmajā puslaika – rezultātu atklāja “Sevilla” uzbrucējs Lukass Okamposs, bet “Lens” rindās ar vārtu guvumu atbildēja Anželo Fulženī.

A grupa

Vakara centrālajā spēlē Minhenes “Bayern” savā laukumā ar 4:3 pārspēja Mančestras “United”.

Mančestrieši jau pirmā puslaika vidū piedzīvoja krīzi. 28. minūtē “United” vārtsargs Andrē Onanā pieļāva rupju kļūdu un visai vieglā epizodē pēc Leroja Sanē sitiena ielaida bumbu vārtos, bet jau četras minūtes vēlāk Džamals Musiala veica izrāvienu pa kreiso malo un soda laukumā atrada pilnībā nepieskatītu Serdžu Gnabrī – rezultāts jau kļuva 2:0 par labu “Bayern”.

Cerības pēc pārtraukuma atgrieza dānis Rasmuss Hojluns, kurš 49. minūtē guva savus pirmos vārtus “United” rindās, taču brīdi vēlāk par grēkāzi kļuva viņa tautietis Kristians Ēriksens – pieredzējušais pussargs savā soda laukumā nospēlēja ar roku. “Pendeli” pārliecinoši realizēja Harijs Keins, minheniešiem panākot 3:1.

Pašā spēles izskaņā abas komandas parūpējās par kārtīgu vārtu festivālu. Vispirms 88. minūtē Kazemiru ar visai kuriozu sitienu, atrodoties uz zālāja, pietuvoja “United” vienu vārtu attālumā, Matiss Tels kompensācijas laika otrajā minūtē izmantoja “United” caurumus aizsardzībā un ļāva minheniešiem uzelpot (4:2), taču Kazemiru pēc Brunu Fernandeša centrējuma guva jau savus otros un sarkano velnu trešos vārtus. Īsi pēc tam gan spēle noslēdzās, kas liedza “United” atspēlēties.

Iepriekš Stambulas “Galatasaray” un “Copenhagen” A grupā spēlēja neizšķirti 2:2.

C grupa

C grupā “Napoli” viesos 2:1  apspēlēja “Braga”.

Vārtus viesu labā puslaika kompensācijas laikā guva Džovanni di Lorenco, bet mājinieki rezultātu izlīdzināja 84.minūtē ar Brumas “golu”. Mājiniekiem liktenīga kļuva 88.minūte, kad bumba “Braga” vārtos ielidoja no Siku Niakatē.

Jau vēstīts, ka Madrides “Real” ar 1:0 izrāva uzvaru pār Berlīnes “Union”. Vienīgos vārtus guva angļu supertalants Džūds Belingems.

D grupa

Sansebastjanas “Real Sociedad” savā laukumā D grupas mačā spēlēja 1:1 ar Milānas “Inter”, bet Lisabonā “Benfica” piekāpās “Salzburg”.

“Real Sociedad” labā vārtus jau ceturtajā minūtē guva Braiss Mendess. Viesi 79.minūtē guva vārtus, izceļoties Markusam Tiramam, taču video atkārtojums fiksēja aizmuguri. Izlīdzinājumu “Inter” panāca trīs minūtes pirms mača beigām, kad precīzs sitiens pēc Davides Fratezi piespēles soda laukumā padevās Lautaro Martinesam.

Otrā grupas cīņā Lisabonā “Salzburg” apspēlēja vietējo “Benfica” ar 2:0. Jau 13.minūtē pēc aizsarga Antonio Silvas sarkanās kartītes mājinieki palika mazākumā.

Vēl spēlējot vienādos sastāvos, trešajā minūtē pēc Anatolija Trubina pārkāpuma mājinieku soda laukumā 11 metru soda sitienu viesu labā nerealizēja Karims Konatē, raidot bumbu pāri pārliktnim. Tomēr vairākumā viesiem vārtus 15.minūtē ar 11 metru soda sitienu guva Roko Šimičs, bet 51.minūtē ar vārtu guvumu izcēlās Oskars Glouhs.