“Arsenal” pēc 14 gadu pauzes iekļūst ČL ceturtdaļfinālā

13/03/2024 09:54
Londonas Arsenal

Spānijas futbola klubs “Barcelona” otrdien izcīnīja uzvaru UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla spēlē un nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā. “Barcelona” mājās ar rezultātu 3:1 (2:1) pārspēja “Napoli”, divu maču summā gūstot virsroku ar 4:2.

Barselonieši uzbruka jau no pirmās minūtes un centieni vainagojās ar panākumu 15.minūtē, kurā pēc Rafinjas atspēles netraucēts no apmēram 12 metriem bumbu vārtos ieraidīja Fermins Lopess. Divas minūtes vēlāk pretuzbrukuma noslēgumā Rafinja norībināja vārtu stabu un atlēkušo bumbu mērķī sita Žuāu Kansēlu – 2:0.

Jebkādas šaubas par iekļūšanu ceturtdaļfinālā “Barcelona” kliedēja astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pēc veiksmīgas saspēles Serži Roberto pāradresēja bumbu Robertam Levandovskim, kurš starp pretinieku aizsargiem izpildīja precīzu sitienu no tuvas distances. Vēlāk “Barcelona” vārtu pārliktni norībināja Matiass Oliveira.

“Barcelona” galvenais treneris Šavi Ernandess sākumsastāvā iekļāva uzreiz divus jauniešus – uzbrukuma malā strādāja 16 gadus vecais Jamals, bet aizsardzības centrā darbojās 17 gadus vecais Po Kubarsi.

Citā spēlē “Arsenal” mājās pēc pamatlaika ar 1:0 (1:0) uzvarēja “Porto”. Rezultāts divu spēļu summā bija neizšķirts 1:1, papildlaikā vārti netika gūti, bet pēcspēles sitienu sērijā ar 4:2 pārāki bija premjerlīgas līderi.

Londonas klubs Eiropas spēcīgāko astoņniekā atgriezies pēc 14 gadu pārtraukuma. “Lielgabalniekiem” pirmajā puslaikā bija lielāks pārsvars un 41.minūtē 1:0 panāca Leandro Trosārs, kurš pēc Martina Ēdegora piespēles raidīja bumbu vārtos no soda laukuma.

Otrā puslaika vidū Ēdegors ieraidīja bumbu vārtos, taču pirms tam uzbrukuma veidošanā Kajs Hāvercs aiz krekla turēja Pepi, kā dēļ rezultāts palika nemainīgs. “Arsenal” galvenais treneris Mikels Arteta iebilda tiesnešu lēmumam un saņēma dzelteno kartīti, bet vēlāk citā epizodē par līdzīgu rīcību tika brīdināts arī “Porto” stūrmanis Seržiu Konseisāu. Pamatlaika pēdējā desmitminūtē ar bīstamiem sitieniem Portu vārtus apdraudēja gan Gabriels Žezūss un Bukajo Saka, gan Ēdegors, taču divās epizodēs glāba vārtsargs Djogu Košta, bet trešajā bumba lidoja nedaudz garām vārtiem.

30 minūšu papildlaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem un ceturtdaļfināliste tika noskaidrota 11 metru sitienu sērijā. Vispirms precīziem sitieniem apmainījās Ēdegors un Eduārdu Kosa, bet pēc tam, kad Hāvercs panāca 2:1, Vendela sistā bumba pēc sitiena atsitās pret stabu un pēc tam vārtsargu Davidu Raju, neielidojot vārtos. Turpinājumā savām komandām vārtus guva Saka un Marko Grujičs, bet ceturtajā sitienā Deklans Raiss panāca 4:2 londoniešu labā.

Lai turpinātu sēriju, pirmās spēles varonim Vendersonam Galēnu bija obligātu jāgūst vārti, taču Raja viņa sitienu atvairīja un ieveda “Arsenal” ceturtdaļfinālā.  Konseisāu maču sāka ar tādu pašu starta vienpadsmitnieku kā pirmajā spēlē, kurā portugāļu klubs londoniešus uzvarēja ar 1:0.

Pagājušajā nedēļā ceturtdaļfināla fāzi sasniedza Parīzes “Saint-Germain”, Minhenes “Bayern”, Mančestras “City” un Madrides “Real” komandas. Pēdējās divas ceturtdaļfinālistes tiks noskaidrotas trešdien Milānas “Inter” – Madrides “Atletico” un Eindhovenas PSV – Dortmundes “Borussia” dueļos.

Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēja 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpina UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

Fināls 2024.gada 1.jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.

Pagājušajā sezonā par Čempionu līgas uzvarētājiem kļuva Mančestras “City”, kas Stambulā ar 1:0 pārspēja Itālijas klubu Milānas “Inter”, pirmo reizi uzvarot šajās sacensībās.