Askerovam dublis, “Daugavpils” sadragā buksējošo “Spartaku”

23/04/2019 19:59

Pie negaidīti pārliecinošas uzvaras “Optibet” Latvijas futbola virslīgas mačā otrdien tika “Daugavpils”, kas savā laukumā ar 4:1 (4:1) apspēlēja “Daugavpili”.

Uzvarētāju rindās divus vārtus iesita pieredzējušais Vugars Askerovs.

Jau spēles septītajā minūtē rezultātu atklāja “Spartaks” futbolists Tins Vukmaničs, bet 20.minūtē neizšķirtu panāca Askerovs, turklāt septiņas minūtes vēlāk brazīlietis Marsiu Amarals de Oliveira Žuniors jau vadībā izvirzīja “Daugavpils” komandu.

Tas gan nebija viss mājinieku izpildījumā, jo 32.minūtēAskerovs guva savus otros vārtus mačā, bet divas minūtes līdz pamatlaika beigām jau 4:1 panāca Raivis Skrebels. Otrais puslaiks abu vienību izpildījumā vairs nebija tik rezultatīvs, turklāt tajā vārti tā arī netika gūti.

Šosezon veiksmīgāks sezonas sākums bijis “Daugavpils” futbolistiem, kuri pēdējās četrās spēlēs iekrājuši septiņus punktus, bet kopumā ar desmit punktiem ieņem ceturto vietu turnīra tabulā. Iepriekšējā mačā daugavpilieši viesos izrāva uzvaru 3:2 pār “Liepāju”, ar diviem precīziem sitieniem izceļoties Latgales komandas uzbrukuma līderim Askerovam.

Turpretī “Spartaks” sezonu iesācis salīdzinoši neveiksmīgi, vienīgās uzvaras izcīnot pret Liepājas un Valmieras komandām. Jūrmalas komandai otrdien nevarēja palīdzēt uzbrucējs Edgars Gauračs, kurš iepriekšējā duelī saņēma sarkano kartīti.

Otrā otrdienas spēlē “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” savu skatītāju priekšā nospēlēja 0:0 (0:0) ar “Jelgavu”.

Abas komandas neizcēlās ar daudz vārtu gūšanas iespējām, lai gan otrajā puslaikā iniciatīva piederēja Valmieras klubam, kura spēlētāji arī radīja pāris labas izdevības, tomēr rezultāts šajā cīņā tā arī palika neatklāts.

Tamaza Pertijas trenētā Valmieras komanda šosezon parūpējusies par vairākiem pārsteigumiem, uzvarot “Riga” un “Liepāja” komandas, kā arī nospēlējot neizšķirti ar “Ventspili”. Veiksmīgais sezonas sākums ļauj valmieriešiem ieņemt trešo vietu turnīra tabulā.

Tikmēr Mariana Pahara vadītā “Jelgava” šosezon septiņos mačos svinējusi divas uzvaras, vienreiz spēlējusi neizšķirti un cietusi četrus zaudējumus.

Zīmīgi, ka tieši Pertija savulaik nomainīja Paharu pie “Skonto” komandas stūres.

Valmieriešiem šajā mačā nevarēja palīdzēt aizsargs Krišs Kārkliņš, kurš iepriekšējā spēlē saņēma divas dzeltenās kartītes.

Astotās kārtas noslēgumā trešdien pērnās sezonas medaļnieču duelī “Ventspils” savā laukumā uzņems RFS, bet čempione “Riga” pie sevis eksaminēs “Liepāju”. Astotajā kārtā atpūšas “Metta” futbolisti.

Ar septiņās spēlēs gūtu 21 punktu virslīgas vadībā šobrīd ir RFS, kam ar 12 punktiem sešās cīņās seko “Riga”, tālāk ar 11 punktiem ir “Valmiera Glass”/ViA, bet desmit punktus iekrājusi “Daugavpils”, kamēr piektā ar astoņiem punktiem ir “Ventspils”. Sestajā vietā ar sešiem punktiem ir “Jelgava”, kam ar sešiem punktiem seko “Liepāja”, “Spartaks” un “Metta”.

Kā zināms, tad šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena vienība izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.

Sezona noslēgsies 9.novembrī.

Sākot ar šo sezonu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuvis uzņēmumu grupa “Optibet”. Jaunais sadarbības līgums starp biedrību “Latvijas Futbola virslīga” un “Optibet Sporta bārs” noslēgts uz turpmāko divu sezonu periodu. Tāpat turnīram ir jauna vizuālā identitāte.

Pirms iepriekšējās sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraida virslīgas mačus. Šajā sezonā futbola virslīgas spēles atgriezušās arī kanālā “Sportacentrs.com TV” un Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV 7).

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi kluba vēsturē par čempioni kļuva “Riga” komanda, aiz sevis atstājot “Ventspils” vienību, bet trešā bija RFS.