“Avalanche” papildlaikā sarūgtina “Golden Knights” un dubulto pārsvaru sērijā (VIDEO)

03/06/2021 10:55
Kolorado

Šonakt Nacionālajā hokeja līgā (NHL) “play-off” turnīra otrās kārtas otrajā mačā Kolorado “Avalanche” mājās papildlaikā ar 3:2 pārspēja Vegasas “Golden Knights”, izvirzoties vadībā sērijā ar 2-0.

Mača rezultātu pirmā perioda ceturtajā minūtē atklāja mājinieku uzbrucējs Brendons Sāds, bet jau sešas minūtes vēlāk skaitlisko vairākumu izmantoja Vegasas aizsargs Aleks Martiness, izlīdzinot rezultātu uz tablo. Pirmās trešdaļās izskaņā spēlē pieci pret četriem Kolorado atkal vadībā izvirzīja Taisons Džosts, spēles pirmajam nogrieznim noslēdzoties ar minimālu mājinieku pārsvaru uz tablo – 2:1.

Otrās trešdaļās vidū izlīdzinājumu panāca “Golden Knights” uzbrucējs Railijs Smits. Spēles pamatlaika turpinājumā vārti netika gūti, uzvarētāja noskaidrošanai tiekot atliktai uz paildlaiku, kur vien pēc divām nospēlētām minūtēm uzvaru “Avalanche” izrāva Miko Rantanens.

Izslēgšanas speļu pirmajā kārtā “Avalanche” ar 4-0 sagrāva Sentluisas “Blues”, bet “Golden Knights”  ar 4-3 pārspēja Minesotas “Wild”.

Citviet izslēgšanas spēļu otro kārtu ar uzvaru iesāka Monreālas “Canadiens”, kas viesos ar 3:5 pārspēja Vinipegas “Jets” vienību, rezultātam sērijā kļūstot 1-0.

“Canadiens” maču uzsāka pārliecinoši, 2:0 panākot jau mača sestajā minūtē. Sākumā Monreālu vadībā izvirzīja somu uzbrucējs Jesperi Kotkaniemi, bet rezultātu uz tablo dubultoja Eriks Stāls. Pirmā perioda vidū mājiniekiem vienus vārtus izdevās atgūt, mazākumā vārtus gūstot Adamam Laurijam. Tiesa, prieki nebija ilgi, jo trīs minūtes pirms pirmā perioda beigu signāla atkal divu vārtu pārsvaru “Canadiens” nodrošināja Niks Suzuki.

Pēc rezultatīvā pirmā periodā otrajā spēles nogrieznī vārti netika gūti. Trešais periods iesākās ar “Jets” aizsarga Dereka Forborta vārtiem, rezultātam kļūstot 2:3, bet jau divas minūtes vēlāk, spēlējot skaitliskajā vairākumā, Monreālas ceturtos vārtus guva Brendans Galagers.

Mača turpinājumā abas komandas atkal apmainījās vārtu guvumiem – Vinipegai vārtus guva Nikolajs Ehlers, bet “Canadiens”, raidot ripu tukšos pretinieku vārtu, punktu spēlei pielika Džeiks Evanss.

“Play-off” turnīra pirmajā kārtā “Jets” sērijā ar 4-0 pārliecinoši izslēdza sezonas rezultatīvāko hokejistu Konora Makdeivida un Leona Draizaitla pārstavēto Edmontonas “Oilers”, bet “Canadiens” sagādāja pamatīgu vilšanos Toronto “Maple Leafs” komandai, atspēlējoties no sērijā nelabvēlīgā 1-3 rezultāta.