“Barcelona” futbolistes otrajā puslaikā atspēlējas un uzvar UEFA Čempionu līgā

03/06/2023 20:55

“Barcelona” futbolistes sestdien Eindhovenā kļuva par šīs sezonas UEFA Čempionu līgas futbolā sievietēm uzvarētājām. Eindhovenā notikušajā finālspēlē “Barcelona” komanda atspēlējās pēc nonākšanas iedzinējos un ar 3:2 (0:2) pārspēja “Wolfsburg” vienību.

Spēles trešajā minūtē Eva Pajora pie soda laukuma atbruņoja pretinieci un ar tālu sitienu raidīja bumbu vārtos, panākdama 1:0 Volfsburgas vienības labā. 37.minūtē pēc Pajoras centrējuma Aleksandra Popa sita precīzi ar galu un nostiprināja Vācijas komandas vadību. Otrajā puslaikā pēc nospēlētām nepilnām trīs minūtēm Patricija Giharro ar sitienu no tuvas distances vienus vārtus atguva. Nepilnas divas minūtes vēlāk spāņu pussardze pēc Aitanas Bonmati piespēles ar galvu vēlreiz raidīja bumbu tīklā – 2:2.

Mača 70.minūtē, Volfsburgas futbolistēm nespējot izraidīt bumbu ārpus soda laukuma, Frīdolīne Rolfe guva vārtus pret savu kādreiz pārstāvēto komandu un izvirzīja vadībā barselonietes. Pamatlaika pēdējā minūtē “Barcelona” rindās laukumā devās arī divkārtējā “Ballon d’Or” ieguvēja Aleksije Puteljasa, kura nesen izārstējusi ceļgala krustenisko saišu plīsumu.

Spēli klātienē noraudzījās 33 147 skatītāji, kas ir rekords Nīderlandē notikušajās sieviešu futbola spēlēs. “Barcelona” ir divkārtēja UEFA Sieviešu čempionu līgas uzvarētāja, pirmo titulu izcīnot aizpērn.

Turnīra 22 sezonu ilgajā vēsturē visvairāk reižu – astoņas – par čempionēm kronētas Lionas “Olympique” futbolistes, kuras uzvarēja pērn, bet šogad nepārvarēja ceturtdaļfinālu, zaudējot Londonas “Chelsea”.