“Barcelona” par mata tiesu izglābjas, taču nonāk kraujas malā, “Liverpool” atgūstas no izbīļa un izdemolē “Rangers”

13/10/2022 00:19
Roberts Levandovskis

Ar vairākiem mačiem noslēgusies UEFA Čempionu līgas grupu turnīra ceturtā spēļu kārta. Par šovu parūpējās “Barcelona” un Milānas “Inter” futbolisti, kas Barselonā rezultatīvā mačā spēlēja neizšķirti 3:3. Citā spēlē “Liverpool” komanda guva septiņus vārtus un sagrāva Glāzgovas “Rangers”.

C grupa

Jau iepriekšējā nedēļā pret “Inter’ piedzīvojusi kaunpilnu zaudējumu, “Barcelona” arī šo spēli, līdzīgi kā abu komandu pirmo dueli, uzsāka ar lielu pārsvaru visās spēles galvenajās komponentēs. Tas arī rezultējās vārtu guvumā  – 40. minūtē Usmans Dembelē izvirzīja mājiniekus vadībā.

Taču otrajā puslaikā spilgti parādījās “Barcelona” robi aizsardzībā. Vispirms 50. minūtē Nikolo Barela panāca neizšķirtu, bet jau 63. minūtē Lautaro Martiness izvirzīja viesus vadībā. Mājinieki nu metās atspēlēties, kas viņiem arī padevās – kad uz spēles tablo tika rādīta 82. minūte, pēc neveiksmīga Stefana de Vrīsa mēģinājuma izsist bumbu ārā no “Inter” soda laukuma Roberts Levandovskis ar rikošeta palīdzību bumbu raidīja Andrē Onanas sargātajā cietoksnī. Tam gan uzreiz atbildēja milānieši, kārtējo reizi aizskrienot pretuzbrukumā, un spēles 88. minūtē Robens Gosenss atkal izvirzīja viesus priekšā.

Pēdējais vārds gan piederēja Levandovskim – pēc Ērika Garsijas izpildītā stūra sitiena polis bija izveicīgākais un ar galvu sita bumbu vārtos, panākot 3:3.  “Inter” vēl neizmantoja lielisku iespēju, aizskrienot diviem spēlētājiem pret vārtsargu un vienu aizsargu, taču barseloniešus glāba Marks Andrē ter Štēgens.

Grupas otrajā mačā starp Minhenes “Bayern” un Pilzenes “Viktoria” intriga tika dzēsta jau pirmajā puslaikā – “Bayern” guva četrus bezatbildes vārtus 35 minūtēs, mačā svinot uzvaru ar 4:2.

“Barcelona” situācija nu ir pavisam apgrūtināta – pēc aizvadītām četrām kārtām spāņu klubs ieņem trešo vietu ar četriem punktiem, un, lai izkļūtu no grupas, būs jāsakrīt vairākiem pateicīgiem rezultātiem. Par vietu izslēgšanas spēlēs jau droša var būt “Bayern”, kas ar 12 punktiem ir grupas līdere, kamēr “Inter” ar septiņiem punktiem ieņem otro vietu. “Viktoria” visos četros mačos piedzīvojusi zaudējumus.

A grupa

“Liverpool” viesos sagrāva Glāzgovas “Rangers”, uzvarot ar 7:1 (1:1). 17.minūtē vienīgos vārtus “Rangers” labā guva Skots Ārfilds. Spēles turpinājumā “Liverpool” guva septiņus bezatbildes vārtus.

24.minūtē rezultātu izlīdzināja Robertu Firminu, kurš izvirzīja vadība Anglijas vienību arī 55.minūtē. Mača turpinājumā “hat-trick” sakrāja Mohameds Salāhs, bet pa vienai bumbai pretinieku vārtos raidīja Darvins Nunjess un Hārvijs Eliots.

Pirmajā A apakšgrupas mačā “Napoli” savā laukumā ar rezultātu 4:2 (2:0) pārspēja Amsterdamas “Ajax”. Laukuma saimniekus jau spēles ceturtajā minūtē vadībā izvirzīja Irvings Lozano, bet 16.minūtē pārsvaru izdevās dubultot Džakomo Raspadori.

Otrajā puslaikā “Ajax” 49.minūtē samazināja deficītu, ar precīzu sitienu izceļoties Devijam Klāsenam, taču 62.minūtē divu vārtu pārsvaru “Napoli” vienībai atjaunoja Hviča Kvarcahelija. 83.minūtē, veiksmīgi izpildot soda sitienu, 2:3 panāca Stīvens Bergveins, kam pēc septiņām minūtēm sekoja precīzs bumbas raidījums “Ajax” vārtos, šoreiz pie gūtiem vārtiem tiekot Viktoram Osimenam (4:2).

Pēc četrām spēļu kārtām A apakšgrupas līdere ir “Napoli”, kas sakrājusi 12 punktus un nodrošinājusi astotdaļfinālu. Otro vietu ieņem “Liverpool” ar deviņiem punktiem, kurai seko “Ajax” ar trīs punktiem, bet “Rangers” vienība nav tikusi pie punktiem un ierindojas ceturtajā pozīcijā.

B grupa

Madrides “Atletico” trešdien UEFA Čempionu līgas mačā savā laukumā spēlēja bezvārtu neizšķirti pret apakšgrupas līdervienību Beļģijas “Club Brugge”. 82.minūtē otro dzelteno kartīti nopelnīja Beļģijas komandas spēlētājs Kamals Sovā, un līdz ar to “Club Brugge” palika mazākumā, taču, neskatoties uz “Atletico” dominanci laukumā, mājinieki nespēja gūt vārtus.

Tikmēr otrā B apakšgrupas mačā Portugāles “Porto” viesu lomā ar rezultātu 3:0 (1:0) uzvarēja Leverkūzenes “Bayer”. Portugāles komandu vadībā izvirzīja Galenu, kurš raidīja bumbu “Bayer” vārtos sestajā minūtē. Pēc tam 16.minūtē laukuma saimniekiem bija iespēja panākt neizšķirtu, taču Kerema Demirbaja soda sitiens lidoja garām vārtiem, bet 36.minūtē tika fiksēta spēle ar roku, tāpēc Patrika Šika gūtie vārti netika ieskaitīti. Savukārt otrajā puslaikā divus soda sitienu precīzi izpildīja Mehdi Taremi, kas ļāva izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 3:0.

Pēc četrām kārtām B apakšgrupas līdere ar desmit punktiem ir Beļģijas vienība, kas nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā. Otro vietu ieņem “Porto” ar sešiem punktiem, trešā ar četriem punktiem ir Madrides komanda, kamēr ceturtajā pozīcijā atrodas “Bayer”, kas izcīnījusi trīs punktus.

D grupa

Saspringtajā D grupā situācija tika saasināta vēl vairāk. Totenhemas “Hotspur” savā laukumā, pateicoties Hjunmina Sona diviem goliem un Harija Keina “pendelei” pirmajā puslaikā, ar 3:2 pieveica Frankfurtes “Eintracht” un pacēlās uz pirmo pozīciju. Tikmēr “Marseille” izbraukumā ar 2:0 pieveica Lisabonas “Sporting”, tādējādi izvirzoties otrajā vietā.

“Hotspur” ar septiņiem punktiem ir grupas līdervienība, “Marseille” un “Sporting” ir pa sešiem punktiem, kamēr Franfurktes vienība ar četriem punktiem atrodas grupas lejasdaļā.