Bertāns par kvalificēšanos PK: Tas mums ir vēsturisks sasniegums un esmu sajūsmā par nākamo vasaru

15/11/2022 17:21
Nokopēts
Dāvis Bertāns

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” spēlētājs Dāvis Bertāns pēc šosezon aizvadītā pirmā pilnvērtīgā treniņa ar komandu sniedza komentārus par spēļu vērošanu no malas, atgriešanos laukumā un Latvijas izlasi.

Labās kājas ceļgala savainojums Bertānam liedzis piedalīties pirmssezonas pārbaudes spēlēs un tā paša iemesla dēļ viņš joprojām nav varējis palīdzēt “Mavericks” komandai arī sezonas sākumā. Dalasas vienība šosezon ir piedzīvojusi piecus zaudējumus, kuros tā trīspunktniekus realizējusi ar mazāk nekā 31% precizitāti, un kā atzina latvietis, tad to dažreiz ir grūti sagremot.

“Kad komanda spēlē lieliski un uzvar, ir patīkami un viegli skatīties. Kad komandai ir grūti un it īpaši dažās spēlēs no trīspunktu līnijas, es vienkārši sēžu malā vai skatos televizoru un domāju – es noteikti varētu palīdzēt. Spēlēs, kurās komandai ir nelielas grūtības, tu vienmēr esi noraizējies un vēlies būt laukumā,” teica Bertāns.

Pirmdien “latviešu lāzers” aizvadīja pirmo pilnvērtīgo treniņu ar komandu kopš oktobra sākuma. “Jūtos mazliet noguris un aizelsies, pirmo reizi būdams kopā ar komandu. Svētdien devos pilnvērtīgā treniņā individuāli, bet šis bija pirmais treniņš ar komandas biedriem,” atklāja Bertāns.

Latvietis tāpat atklāja, kā sīki un detalizēti par viņa traumas nopietnību ir jājautā kluba medicīniskajam personālam, taču laukumā viņš tik ilgi nav devis piesardzības nolūkos. “Man iepriekš bijušas divas krustenisko saišu operācijas. Katra maza lieta var atstāt zināmu ietekmi uz to. Varbūt es varēju atgriezties mazliet ātrāk, taču mēs gribējām būt pēc iespējas piesardzīgāki. Mums [komandai] ir dziļš sastāvs, un mēs vienkārši gribējām būt droši, ka šī ir vienīgā reize, kad šosezon nāksies izlaist spēles,” par piedzīvoto savainojumu stāstīja Bertāns.

Bertāns aizvadītajā vasarā devās palīgā Latvijas izlasei, visos četros FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas mačos ar viņa dalību izcīnot panākumus. Tagad novembrī Latvija izcīnīja ceļazīmi uz nākamā gada finālturnīru. “Mēs to tiešām izdarījām. Tagad tikai jānotur pirmā vieta grupā. Tas mums ir vēsturisks sasniegums un esmu sajūsmā par nākamo vasaru,” priecīgs bija Bertāns.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām