Bijušais NHL kauslis: Ienīdu kauties, baidījos, ka mani varētu nogalināt

Žoržs Laraks, sportazinas.com
Žoržs Laraks | Foto: NHL

Nacionālās hokeja līgas () bijušais kauslis podkāstā “Cam & Strick Podcast” dalījies pārdomās par dūru vicināšanu hokejā un atklājis, ka viņam nekad nav paticis kauties.

“Godīgi sakot, es vienmēr ienīdu kauties un nebiju sapņojis kļūt par līgas kausli, bet junioru līgā kļuva skaidrs, ka man nav pietiekami daudz talanta, un man nācās sākt cīnīties. Es vienmēr baidījos zaudēt, baidījos, ka mani varētu nogalināt,” pastāstīja bijušais hokejists.

“Pirms tikšanās ar tādiem kaušļiem kā Dereku Būgārdu nespēju gulēt, man bija murgi. Un tas notika ne tikai ar mani, bet arī ar citiem sīkstiem puišiem. Problēma ir tā, ka viņiem vajadzēja iedvest citos bailes, likties necaurejamiem, un, lai izbēgtu no stresa, daudzi sāka lietot alkoholu un narkotikas,” atklāja Laraks. “Kautiņš nav tā sliktākā lieta, jo tu nejūti sāpes, kad lec adrenalīns. Sliktākais ir diena pirms cīņas – var iespiest sevi stūrī domās par pretinieku.”

“Pirms katras cīņas es pretiniekam novēlēju veiksmi. Es gribēju, lai cīņa drīz beigtos – lai es uzvarētu, bet nenodarītu pāri pretiniekam. Droši vien par to līgā mani cienīja. Un es vienmēr piekritu cīņai, pat ja izvicināt dūres piedāvāja līgas jaunpienācējs vai nezināms man kauslis no AHL,” pastāstīja uzbrucējs. “Es sapratu, cik smags ir šis bizness, un negribēju viņiem atņemt iespēju sevi parādīt un, iespējams, iegūt darbu NHL. Šādu iespēju manas karjeras sākumā man deva Tonijs Tvists un Bobs Proberts. Es biju viņiem pateicīgs un atcerējos to.”

“Man ir skumji, ka Daniels Karsillo un citi bijušie kaušļi pieprasa naudu no NHL par smadzeņu satricinājumu izraisītām sekām. Bet tas, kas mani dusmina, ir teiktais, ka viņi nezināja par briesmām, kas draud pēc sitieniem pa galvu,” savu izbrīnu pauda bijušais NHL kauslis. “Jūs nopietni? Vēlaties teikt, ka nezinājāt par kautiņu bīstamību? Jau no pirmās dienas līgā es sapratu, ka kautiņā var noraut galvu. Nevarēja nezināt par risku, un tā nav NHL vaina, ka puiši nonākuši grūtā situācijā,” atklāja Laraks.

Laraks NHL draftā tika izraudzīts 1995.gadā ar kopējo 31.numuru. Togad Laraku savā rīcībā ieguva iepriekš minētā “Oilers”, kuras rindās viņš kopumā aizvadīja astoņas sezonas.

Vēlāk karjerā Laraks bija arī Fīniksas “Coyotes” (šobrīd komanda bāzēta Arizonā), kā arī Pitsburgas “Penguins” rindās, bet profesionāļa gaitas viņš noslēdza Monreālas “Canadiens”. Kopumā viņš NHL aizvadīja 695 spēles, kurās iekrāja 53 vārtus un 100 rezultatīvas piespēles, kā arī 1126 soda minūtes.

Savulaik dūres ar Laraku NHL laukumos izvicināja arī Raitis Ivanāns.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par