Bijušais “Vityaz” kauslis par dzīvi Krievijā: Algu maksāja pakās, bankās piedāvāja kafiju un vodku

Rīds Simpsons, sportazinas.com
Rīds Simpsons pirms kārtējās dūru cīņas Foto: boeboda.ru

Bijušais kanādiešu hokeja “policists” Rīds Simpsons pazīstamajā hokeja podkāstā “Spittin’ Chiclets” pastāstījis par savu pieredzi, savulaik (2005.-2007.) pārstāvot Maskavas apgabala “Vityaz” vienību.

Simpsons pirms pievienošanās tobrīd vēl Krievijas Superlīgā startējošajai “Vityaz” visu profesionālo karjeru bija pavadījis dažādās Ziemeļamerikas hokeja līgās, tostarp arī NHL. Pārstāvot tādus klubus kā Filadelfijas “Flyers”, Minesotas “North Stars”, Ņūdžersijas “Devils”, Čikāgas “Blackhawks” un citus, Simpsons kopumā pasaules spēcīgākajā līgā uz ledus izgāja 301 mačā, iekrājot 36 (18+18) rezultativitātes punktus un 838 soda minūtes.

Simpsons šobrīd jau trešo sezonu strādā par skautu Monreālas “Canadiens” vienībā,  bet uz “Vityaz” viņš pārcēlās pirms 2005./2006. gada sezonas.

“Ielidoju Maskavā. Lidostā nav nevienas zīmes vai norādes angļu valodā, neko nesaprotu. Arī tad, kad ar mani kāds mēģināja sarunāties. Jo tālāk braucām prom no Maskavas, jo palika skumīgāk. Šķita, ka atrodos laika mašīnā: desmit jūdzes prom no centra bija kā 20 gadi atpakaļ pagātnē. Tas atsauca atmiņā mazo pilsētiņu, kur es uzaugu. Tur šķietami nekas nav mainījies kopš 1935. gada, tāpat kā tolaik Krievijā.”

“Čehovā tikos ar kluba īpašnieku. Pavakariņojam restorānā, un viņš man iedeva 50 tūkstošus dolāru. Skaidrā. Teicu: “Ko man ar to naudu iesākt?”. Viņš atbildēja: “Paturi, tas ir tavs bonuss.” Nemaz nezināju, ka man pienācās bonuss. Tātad, man bija 50 tūkstoši dolāru skaidrā naudā. Ieliku tos savā bikšu kabatā un nēsāju uz ģērbtuvēm līdzi vēl nākamās piecas dienas. Tikai vēlāk sapratu, ka tādējādi man to naudu var nozagt, tāpēc vajadzēja kaut kā to pārskaitīt uz bankas kontu.”

“Algas dienā pie grāmatvedības bija izveidojusies rinda. Līdzīgi kā bezpajumtnieki, stāvot rindā pēc brīvpusdienām. Spēlētājiem tika dotas pakas ar naudu. Visiem bija bail atklāt, cik viņi patiesībā saņem, bet es, ikreiz saņemot algu, nodomāju: “Oho, neko sev, normāli šeit maksā!”

“Tolaik mūsu klubā spēlēja vārtsargs Sebastjans Šarpentjē. Viņš bija paguvis iekrāt 275 tūkstošus dolāru skaidrā naudā, līdz saprata, kā var legāli to pārskaitīt uz savu bankas kontu. Devāmies uz banku. Mums tur piedāvāja kafiju vai vodku, tikmēr darbinieki pusotru stundu skaitīja banknotes mūsu naudas pakās. Beigās nauda ienāca mūsu kontos.”

Simpsons kopumā “Vityaz” sastāvā paguva aizvadīt 78 mačus, izceļoties ar 13 (3+10) punktiem un iespaidīgajām 533 soda minūtēm. Profesionālo karjeru kanādietis noslēdza Amerikas Hokeja līgas (AHL) kluba Čikāgas “Wolves” sastāvā pēc 2009./2010. gada sezonas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par