Bijušajam LFF prezidentam savulaik piedāvāta milzīga summa par Ļašenko atbalstu

Guntis Indriksons, sportazinas.com
Guntis Indriksons | Foto: LFF

Pirms Latvijas futbola federācijas () prezidenta vēlēšanām 2018. gadā organizācijas bijušajam vadītājam un tagadējām Goda prezidentam Guntim Indriksonam piedāvāja divus miljonus eiro par Vadima Ļašenko publisko atbalstu, sarunā ar “Delfi” žurnālistu Uldi Strautmani atklāja pats Indriksons.

Pirms diviem gadiem uz LFF prezidenta krēslu pretendēja bijušais izlases aizsargs Kaspars Gorkšs, Latvijas telpu futbola asociācijas vadītājs Ļašenko un Krišjānis Kļaviņš. “2018. gadā man bija tikšanās ar Ļašenko pirms vēlēšanām, jo viņš gribēja dabūt manu atbalstu,” atceras Indriksons. “Teicu, ka viņš vēl ir par “zaļu” prezidenta amatam, jo nav vajadzīgās pieredzes. Visu izstāstīju un teicu, ka viņš nav pats par sevi, jo aiz viņa stāv konkrēts klubs (RFS) un finanses. Viņš gan apgalvoja, ka tā nav.

Pēc sarunas risinājušies interesanti notikumi,” turpina Indriksons. Viņa mašīnai piebrauca cits auto, kura sēdēja Ļašenko “krusttēvs” un aicināja apstāties. “Man piedāvāja divus miljonus, ja publiski atbalstīšu Ļašenko. Vienu miljonu es saņemtu pirms vēlēšanām, otru – pēc (Ļašenko) ievēlēšanas. Protams, ka es atteicos.”

Toreiz saspringtā un nervozā atmosfērā uzvaru svinēja bijušais valstsvienības kapteinis Gorkšs, kurš saņēma 56 balsis. Aiz viņa ierindojās Ļašenko ar 48 balsīm, savukārt par Kļaviņu nobalsoja vien četri biedri. Tiesa, jau pusotru gadu vēlāk Gorkšs zaudēja amatu, bet kopš 2019. gada oktobra LFF darbojas bez prezidenta.

Futbola federācijas prezidents tiks ievēlēts 3. jūlijā. Uz šo amatu pieteikušies divi kandidāti – augstāk minētais Ļašenko, kā arī iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Ļašenko: Esmu bijis un būšu neatkarīgs, aizstāvot visu intereses

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par