Blāvais sniegums turpinās – “Liverpool” un “Chelsea” kārtējo reizi uzvarētāju nenoskaidro

21/01/2023 16:51
Nabī Keita un Meisons Maunts

Anglijas premjerlīgas šīs dienas centrālajā spēlē “Anfield” stadionā “Liverpool” uzņēma Londonas “Chelsea”. Šosezon abi visai vāju sniegumu demonstrējošie grandi spēlēja bezvārtu neizšķirti.

Spēles sākumā “Chelsea” spēja gūt vārtus, taču iespēju izvirzīties vadībā “nozaga” video tienesis. Kajs Havercs 3. minūtē pēc stūra sitiena vārtu priekšā pirmais tika pie “Liverpool” vārtsarga Alisona atsistās bumbas un to raidīja vārtos, taču sitiena brīdī viņš atradās aizmugures stāvoklī. Īsi pēc tam Liverpūles komandas jaunieguvumam Kodijam Gakpo bija lieliska iespēja gūt savus pirmos vārtus jaunā kluba rindās, taču viņš pretuzbrukumā pēc Mohameda Salāha piespēles bumbu “iešāva” tribīnēs.

Kopumā “Chelsea” kontrolēja mača pirmo puslaiku, taču pēc pārtraukuma “Liverpool” nedaudz atdzīvojās un arī sāka veidot momentus – otrajā puslaikā mājinieki izdarīja divreiz vairāk sitienus (10) nekā pirmajās 45 minūtēs (5).

Iespējams, aktīvākais futbolists laukumā tomēr gan bija “Chelsea” jaunieguvums Mihailo Mudriks, kuram šī bija debija jaunajā klubā. Mačā iesaistījies vien 55. minūtē, viņš izcēlās ar visvairāk mēģinājumiem apspēlēt pretinieku aizsardzību no visiem laukumā esošajiem futbolistiem. Pēc nepilnām 10 minūtēm laukumā ukrainim bija lieliska iespēja gūt vārtus – viņš pēc sadarbības ar Konoru Galaheru izlauzās cauri mājinieku aizsardzībai, taču nespēja bumbu raidīt vārtu taisnstūrī.

Mača izskaņā futbols kļuva daudz atvērtāks, taču golos tas nepārvērtās. Abas komandas tādējādi jau piekto reizi pēc kārtas savstarpējos dueļos nospēlēja neizšķirti, kā arī trešo reizi pēc kārtas cīņa noslēdzās bez gūtiem vārtiem. “Liverpool” neizšķirts ļāva pakāpties uz 8. vietu turnīra tabulā, kamēr “Chelsea” joprojām atrodas 10. pozīcijā.

Vairākās citās svarīgās spēlēs starp komandām tabulas apakšdaļā Vesthemas “United” ar 2:0 apspēlēja “Everton”. Londonas klubs tādējādi spēja izrāpties no “izkrišanas” zonas, kamēr Liverpūles vienība joprojām ieņem 19. vietu 20 komandu konkurencē. Vesthemas panākuma dēļ uz 18. vietu atkāpās “Bournemouth”, kas nenoturēja pārsvaru un spēlēja neizšķirti 1:1 ar “Nottingham Forest”. Vēl “Brighton” izrāva punktu pret Lesteras “City” (2:2), “Aston Villa” ar 1:0 pieveica pēdējā vietā esošo “Southampton”, kamēr viena no premjerlīgas labākajām komandām Ņūkāslas “United” nespēja uzlauzt “Crystal Palace” aizsardzību (0:0).