“Blue Jackets” vārtsargu treneris: Elvis ir liela personība, bet viņš pret citiem izturas ar cieņu

Elvis Merzļikins, sportazinas.com
Elvis Merzļikins | Foto: NHL

Nacionālās hokeja līgas () komandas Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargu treneris Menijs Legass izteicies, ka kopā ar Elvi Merzļikinu viņš pavadījis daudz laika, kas ļāvis par latviešu vārtsargu izdarīt zināmus secinājumus.

Kopš “Blue Jackets” pirmā numura Jonasa Korpisalo traumas viņa vietu ir ieņēmis Merzļikins, turklāt viņš šajā laikā nav licis vilties. Latvietis pēc neveiksmīga sezonas sākuma rāda daudz labāku sniegumu un šīs sezonas 17 spēlēs vidēji ielaidis 2,7 ripas spēlē, kā arī atvairījis 91,5% pretinieku metienu.

[post_bet]

Merzļikins laukumā izgājis pēdējās septiņās spēlēs pēc kārtas, kuru laikā Kolumbusa izcīnījusi piecas uzvaras. Jāatgādina, ka “Blue Jackets” otrais numurs šobrīd ir Matīss Kivlenieks, kurš gan vēl gaida debiju NHL.

“Šis puisis daudz strādā,” medijam “The Athletic” atzina Legass. “Viņš vienmēr grib uzvarēt un iemācīties visu. Merzļikins ir gatavs darīt jebko, lai kļūtu labāks. Kopā esam pavadījuši daudz laika un ir bijušas vairākas situācijas, pēc kurām esmu sapratis, kāds cilvēks viņš ir.”

“Zinu, ka Elvim ir liela personība, taču viņš pret jebkuru izturas ar cieņu,” turpināja Legass. “Viņš vienmēr pasaka “lūdzu” un “paldies” – man tas ļoti patīk. Sezonas sākumā Elvis centās laukumā izdarīt kaut ko īpašu, jo spēlēja maz. Pārsvarā laukumā bija Korpisalo, tādēļ viņš uzskatīja, ka sev atvēlētajā laikā nepieciešams ar kaut ko izcelties.”

Spilgtākais piemērs ir 24. novembra spēle pret Vinipegas “Jets”, kurā Merzļikins centās atdot riskantu piespēli caur laukuma vidusdaļu, tomēr ripu pārtvēra pretinieku spēlētājs un uzreiz guva vārtus, latvietim pieļaujot rupju kļūdu. Merzļikins tobrīd mēģināja izvirzīt savu komandas biedru viens pret vienu ar pretinieku vārtsargu, taču risks neatmaksājās.

“Korpisalo šobrīd nespēlē, un Elvis zina, ka viņš ir pirmais numurs,” sacīja Legass. “Var redzēt, ka viņš tādējādi kļuvis mierīgāks – Merzļikins ļoti koncentrējas katrai spēlei. Elvis ir lielisks stāsts. Viņš smagi strādāja, lai izmantotu iespēju, kura šobrīd ir pienākusi. Viņš ir pelnījis visu, kas šobrīd ar viņu notiek.”

Tajā pašā laikā Legass nenoliedza, ka lielisku sniegumu šosezon demonstrējis Korpisalo. “Viņš ir pelnījis pirmā vārtsarga statusu un viņa sniegums ļāvis nopelnīt vietu NHL Zvaigžņu spēlē.”

Tikmēr par vārtsargu treneri atzinīgi izteicies arī pats Merzļikins. “Menijs ir lielisks speciālists. Man viņš patīk un ir ļoti daudz palīdzējis. Pateicoties Menijam, pēc katra treniņa jūtos arvien labāk un labāk, jo viņš ļoti labi spēj iemācīt lietas.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par