Bļugers neveiksmīgi cīnās iemetienos, ”Penguins” sezonu sāk ar sešiem ielaistiem vārtiem (VIDEO)

14/01/2021 03:05

Nacionālās hokeja līgas (NHL) jauno sezonu ar pamatīgu neveiksmi šonakt sāka latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins”, kas sezonas pirmajā mačā ielaida sešus vārtus pret Filadelfijas ”Flyers” un cieta sakāvi ar 3:6.

Teodors Bļugers sezonu uzsāka ”Penguins” ceturtajā virknējumā, kurā spēlēja kopā ar Semu Lafertiju un Koltonu Sīvioru. Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 12 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, kā arī izpildīja vienu spēka paņēmienu un uzvarēja tikai divos no septiņiem (29%) iemetieniem. Bļugers sezonas pirmajā spēlē atradās laukumā divos pretinieku vārtu guvumos un maču noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu (-1).

”Penguins” maču uzsāka ļoti cerīgi, jo Marks Jankovskis, saņemot lielisku piespēli no Džareda Makkena, sestajā minūtē palika neviena nepieskatīts pretinieku vārtu priekšā un izvirzīja pitsburgiešus vadībā (1:0), taču pirmā perioda turpinājumā mājinieki divreiz realizēja skaitlisko vairākumu, precīziem esot Džeimsam van Rimsdaikam un pirmo spēli pēc 22 mēnešu pārtraukuma aizvadošajam Patrikam Nolanam, un pārņēma vadību – 2:1. Neilgu brīdi pirms tam, kad ”Flyers” realizēja otro vairākumu, Bļugers zaudēja iemetienā savā aizsardzības zonā.

Otrās trešdaļas ievadā ”Penguins” kapteinis Sidnijs Krosbijs, pārtverot Filadelfijas vārtsarga Kārtera Hārta no aizvārtes pa gaisu mesto ripu, guva pirmos pitsburgiešu vārtus skaitliskajā vairākumā šajā sezonā un panāca izlīdzinājumu (2:2), bet 66 sekundes līdz otrā perioda beigām Džoels Farabī atguva mājiniekiem vadību – 3:2. Diemžēl Bļugers atradās laukumā arī brīdī, kad ”Flyers” guva trešos vārtus. Tiesa latviešu uzbrucējs šoreiz nekādā veidā nebija vainojams pie vārtu zaudējuma.

Lai gan trešās trešdaļas sākumā, izdarot lielisku metienu no kreisā iemetienu apļa, savus pirmos vārtus šosezon guva Bļugera aizvadītās sezonas maiņas biedrs Brendons Tanevs un vēlreiz atjaunoja uz tablo līdzsvaru (3:3), nākamo nepilnu desmit minūšu laikā Filadelfija guva trīs bezatbildes vārtus, ar precīziem metieniem izceļoties Mihaelam Raflam, Trevisam Konečnijam un Kevinam Heizam, un nodrošināja pārliecinošu uzvaru ar 6:3.

Par mača galveno varoni šonakt kļuva Farabī, kurš guva ”Flyers” trešos vārtus un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles. Interesanti, ka nevienam Filadelfijas spēlētājam nebija izdevies sezonas pirmajā spēlē nopelnīt četrus punktus kopš 1982. gada.

Jau pēc divām dienām (16. janvārī) abas komandas mērosies spēkiem atkārtoti.