Bļugers nokārto vārtus un pietuvina “Golden Knights” Stenlija kausa finālam (VIDEO)

24/05/2023 07:30
Teodors Bļugers ar komandas biedriem

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Rietumu konferences finālsērijā Teodora Bļugera pārstāvētā Vegasas “Golden Knights” komanda ar 4:0 pieveica Dalasas “Stars”, sērijā panākot 3-0 un nonākot vienas uzvaras attālumā no Stenlija kausa fināla.

Panākumu ar rezultatīvām darbībām sekmēja arī Bļugers, asistējot Vegasas trešajā golā. Piecās “play-off” cīņās viņam tas viņam bija otrais punkts – sērijas pirmajā spēlē pret “Stars” viņš guva vārtus.

Latvietis laukumā pavadīja 11 minūtes un 21 sekundi, no kurām 35 sekundes viņš darbojās mazākumā, bet piecas sekundes – vairākumā. Sev atvēlētajā laikā viņš izdarīja vienu metienu pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja divos no septiņiem iemetieniem un nopelnīja pozitīvu lietderību +1.

Bļugera rezultatīvā piespēle “Golden Knights” trešajos vārtos

Vegasas komanda saviem pretiniekiem jau pašā mača sākumā sagādāja “aukstu dušu”, tikai pēc 71 aizvadītas sekundes rezultātu atklājot Džonatanam Maršeso.

Vēl vairāk “Stars” cerības izrāpties no bedres un atjaunot intrigu sērijā “apraka” vienības kapteinis Džeimijs Bens, kurš par “Golden Knights” kapteiņa Markam Stouna grūšanu ar nūju saņēma sodu līdz spēles beigām, savu komandu atstājot mazākumā uz piecām minūtēm. To nekavējoties izmantoja Ivans Barbaševs, dubultojot “Golden Knights” pārsvaru, bet neilgi pēc noraidījuma beigām pirmā perioda astotajā minūtē Viljams Karjē pēc Bļugera un Kīgana Kolesāra piespēlēm panāca jau 3:0.

“Stars”, kas pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem veica vārtsargu maiņu, Džeika Otindžera vietā laukumā dodoties Skotam Vedžvudam, sāka spēlēt aktīvāk un mača turpinājumā izdarīja vairāk metienu nekā pretinieki, taču rezultātā tas neatspoguļojās. Otrajā periodā Alekss Petrandželo guva Vegasas ceturtos vārtus spēlē, kas galu galā izrādījās arī pēdējie šajā spēlē.

Savu karjeras pirmo “sauso” spēli Stenlija kausa izcīņā aizvadīja “Golden Knights” vārtsargs Eidins Hils, kurš atvairīja visus 34 “Stars” spēlētāju metienus.  Sērijai pielikt punktu Bļugera pārstāvētā komanda varēs jau naktī uz piektdienu plkst. 3:00 pēc Latvijas laika.