Bļugers paklūp soli pirms NHL karjeras personīgā rekorda, Krosbijam “hat-trick” uzvarā pret Kolumbusu (VIDEO)

22/01/2022 07:04
Teodors Bļugers

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera Pitsburgas “Penguins” viesos ar rezultātu 5:2 pārspēja vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvēto Kolumbusas “Blue Jackets”, izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas un astoto panākumu pēdējos desmit mačos. Spēle izvērtās neveiksmīga Latvijas izlases uzbrucējam Teodoram Bļugeram, kurš šonakt nespēja izcelties ar rezultatīvām darbībām, tādējādi pārtraucot savu četru spēļu sēriju ar gūtiem punktiem. Latvietis apstājās vienas rezultatīvas spēles attālumā no jauna NHL karjeras personīgā rekorda.

Abas komandas tikās pirmo reizi šosezon, taču iepriekš aizvadīja divas savstarpējās spēles pirmssezonas sagatavošanās posmā. Pirmajā duelī viesos ar rezultātu 3:0 pārāka bija Kolumbusa, bet otrajā tikšanās reizē ar 4:3 papildlaikā uzvaru svinēja Pitsburgas vienība.

Šonakt “Blue Jackets” vārtos stājās Merzļikina pārinieks Jonass Korpisalo, atvairot 26 no 30 metieniem, proti, 86,7% raidījumu pa viņa sargātajiem vārtiem. NHL sezonā kopumā somu vārtsargs laukumā devies 15 mačos, kuros ticis galā ar 88,2% metienu un vidēji spēlē ielaidis 3,95 ripas. Merzļikins, savukārt, spēli noraudzījās no rezervistu soliņa – Elvis Kolumbusas vārtus sargāja vakardienas mačā pret Filadelfijas “Flyers”, tāpēc šodien latvietim tika dota atpūta.

Tikmēr Bļugers uz ledus pavadīja 13 minūtes un 36 sekundes, no tām vienu minūti un 34 sekundes mazākumā, kuru laikā neizcēlās ne ar vienu būtisku statistikas rādītāju. Latvietis neizdarīja nevienu metienu pa pretinieku vārtiem un neveica spēka paņēmienus, taču uzvarēja 33% iemetienu, kā arī maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu (0).

Bļugers šonakt pārtrauca četru maču gūto punktu sēriju, paliekot vienas rezultatīvas spēles attālumā no jauna NHL karjeras personīgā rekorda. Latvijas izlases uzbrucējs kopš 14.janvāra spēles ar Losandželosas “Kings” bija ticis pie vieniem vārtiem un trīs rezultatīvām piespēlēm. Zīmīgi, ka Bļugers savā NHL karjerā ir četras reizes sasniedzis četru spēļu rezultativitātes sēriju, taču tikt pie punktiem piecos mačos pēc kārtas latvietim vēl nav izdevies. Sezonā kopumā Bļugers laukumā devies jau 39 mačos, kuros izcēlies ar astoņiem vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm.

Mača rezultātu jau 32.sekundē atklāja Pitsburgas vienības aizsargs Braiens Dumolins, taču turpinājumā sekoja divi Kolumbusas vienības vārti, ripu vārtos raidot Gustavam Nīkvistram un Būnam Dženeram. “Blue Jackets” prieki nebija ilgi, jo perioda izskaņā neizšķirtu panāca “Penguins” līderis Sidnijs Krosbijs. Otrajā trešdaļā komandas apmainījās noraidījumiem, taču vārti netika gūti.

Izšķirošie notikumi risinājās spēles trešajā periodā – “Blue Jackets” labā ar golu izcēlās Makss Domi, taču vārtu guvums pēc spēles momenta noskatīšanās netika ieskaitīts. “Penguins”, turpretim, guva trīs bezatbildes vārtus, svinot uzvaru arī visā mačā. Pitsburgas rindās noslēdzošajā trešdaļā izcēlās Mihaels Matešons un Sidnijs Krosbijs, kurš realizēja skaitlisko vairākumu un raidīja beigās raidīja ripu tukšos “Blue Jackets” vārtos, tādējādi tiekot pie “hat-trick”.

“Blue Jackets” ar 37 punktiem 38 spēlēs ieņem piekto vietu Metropolitēna divīzijā, bet Austrumu konferencē ierindojas 10.pozīcijā. “Penguins”, savukārt, pēc ne visai veiksmīga sezonas sākuma ir uzņēmusi apgriezienus un ar 55 punktiem 40 mačos ieņem piekto vietu tajā pašā konferencē.

Nākamo maču Merzļikina pārstāvētā “Blue Jackets” aizvadīs parīt, 24.janvārī, plkst. 01:00 pēc Latvijas laika mājās pret Otavas “Senators”. Tikmēr Bļugers un “Penguins” rītvakar, 23.janvārī, plkst. 20:00 pēc Latvijas laika mājās uzņems Vinipegas “Jets”.