Brāļi Šici pagarina savu medaļu sēriju, Melbārdis PK posmā sestais

23/01/2021 15:59

Kamaniņas divniekiem

Latvijas kamaniņu sportisti Juris un Andris Šici sestdien Austrijā Pasaules kausa (PK) astotajā etapā izcīnīja sudraba medaļas, kamēr uzreiz aiz vadošā trijnieka ierindojās perspektīvie Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Divu braucienu summā uzvaru astotajā etapā izcīnīja itāļi Ludvigs Rīders/Patriks Rastners, kuri brāļus Šicus apsteidza par 0,081 sekundi, bet Pasaules kausa kopvērtējuma līderi Tomass Štoijs/Lorencs Kollers ieguva bronzu, atpaliekot par 0,084 sekundēm.

Otrajā braucienā no Latvijas ekipāžām labāko rezultātu sasniedza brāļi Šici, kuri teju par desmitdaļu uzlaboja sava pirmā brauciena laiku. Brāļiem padevās labs starts, un arī trasē netika pieļautas kļūdas, kas ļāva uzrādīt pirmo laiku braucienā.

Bots/Plūme otrajā piegājienā nedaudz kļūdījās ar trajektorijas izvēli pēc starta rāviena, bet veica labu braucienu un finišēja ceturtajā vietā. Arī divu braucienu summā divniekam ceturtā vieta, līderiem summā zaudējot 0,116 sekundes.

Tikmēr Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš startā “uzdūrās” virāžas ieejai, bet turpinājumā brauca labi un finišu sasniedza desmitajā vietā. Divu braucienu summā Gudramovičs/Kalniņš itāļiem zaudēja 0,404 sekundes.

Pirmajā braucienā no trim Latvijas ekipāžām labāko rezultātu uzrādīja Eiropas čempionātā bronzas medaļu ieguvušie Bots/Plūme. Talantīgais duets līderiem no Itālijas Rīderam/Rastneram zaudēja 0,103 sekundes un ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Brāļi Šici aizvadīja salīdzinoši labu braucienu un finišēja piektajā pozīcijā, atpaliekot par 0,123 sekundēm. Savukārt Gudramovičs/Kalniņš jau pēc starta uzrāviena pirmajā virāžā iebrauca pa nepareizu trajektoriju, kas trasē liedza attīstīt lielu ātrumu, tāpēc desmitais rezultāts un 0,256 sekunžu atpalicība no itāļiem.

Pasaules čempioni Tonijs Egerts un Saša Benekens no Vācijas pirmajā braucienā līderiem zaudēja 0,073 sekundes un ieņēma otro vietu, kamēr Pasaules kausa kopvērtējuma līderi Tomass Štoijs/Lorencs Kollers no Austrijas atpalika 0,079 sekundes. Ņemot vērā, ka visas trīs Latvijas ekipāžas sestdien astotajā etapā finišējo labāko 15. pulkā, svētdien sportistiem būs iespēja startēt Sprinta kausa sacensībās.

Šosezon Latvijas izlases līderu godu apliecinājuši Šici, kuri pirms divām nedēļām Siguldā tika kronēti par Eiropas čempioniem, bet pirms nedēļas Oberhofā izcīnīja trešo vietu. Turpat Latvijā bronzu izcīnīja jaunais duets Bots/Plūme, kas pie tiesībām startēt sezonas otrajā pusē tika pēc tam, kad atlases sacensībās bija pārāki par Kristenu Putinu/Imantu Marcinkēviču. Savukārt Gudramovičs/Kalniņš sezonas labāko rezultātu sasniedza Vinterbergā, kur bija ceturtie. Šosezon jau notika viens posms Insbrukā, kur Šici pamatsacensībās ieņēma 14.vietu, bet Sprinta kausā bija otrie. Posmā labākie toreiz bija Bots/Plūme, kuri izcīnīja astoto pozīciju.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderi ar 626 punktiem ir austrieši Štoijs/Kollers, Egerts/Benekens seko ar 574 punktiem, bet vācu duets Tobiass Vendls/Tobiass Arlts iekrājuši 547 punktus. Brāļi Šici ar 518 punktiem ierindojas ceturtajā vietā, kamēr Gudramovičs/Kalniņš ar 316 punktiem ieņem devīto pozīciju. Vietu zemāk ar 297 punktiem atrodas Bots/Plūme. Vieniniekiem pirmais brauciens sāksies plkst.12.45, bet otrais – plkst.14.20.

Ar 16.numuru startēs piektdien Nāciju kausā jeb kvalifikācijā uzvarējušais Gints Bērziņš, bet 24. un 25.numurs starp 32 sportistiem būs attiecīgi Rikam Kristenam Rozītim un Artūram Dārzniekam. Latvijas vadošais vīru vieninieku braucējs Kristers Aparjods traumas dēļ sezonas turpinājumā nestartē.

Svētdien startēs sievietes, kā arī norisināsies Sprinta pasaules kausa pēdējais posms. Startam Īglsas trasē Insbrukā Pasaules kausa posmā pieteikušies 144 sportisti no 21 valsts. Viņu vidū ir 50 vīrieši, 48 sievietes un 29 ekipāžas no 24 valstīm. Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā.

Mēneša beigās kamaniņu braucēji Kēnigszē cīnīsies par pasaules čempionāta medaļām, bet sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Bobslejs

Latvijas bobsleja divnieks Oskars Melbārdis un Matīss Miknis sestdien Vācijā Pasaules kausa (PK) pirmspēdējā jeb 11. divnieku sacensībās izcīnīja sesto vietu, bet nepārspēts jau 49.reizi karjerā bija vācietis Frančesko Frīdrihs. Divu braucienu summā uzvaru svinēja vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš par 0,20 sekundēm apsteidza tautieti Johannesu Lohneru, bet austrietis Benjamins Maiers atpalika 0,96 sekundes.

Otrajā braucienā Melbārža ekipāža startā sasniedza trešo labāko laiku un finišēja piektajā vietā. Summā ekipāža uzvarētājiem zaudēja 1,21 sekundi un ierindojās sestajā vietā. Oskars Ķibermanis pēc ilgākas pauzes, ko pieprasīja gūtais ikra muskuļa savainojums, otrajā braucienā startā bija 16.ātrākais, bet finišā septītais laiks. Divu braucienu summā Ķibermanis ierindojās 15.vietā.

Pirmajā braucienā no divām Latvijas ekipāžām labāko rezultātu sasniedza Melbārža divnieks, kas startā uzrādīja devīto laiku un finišēja piektajā vietā. Par augstāku vietu pacīnīties liedza trases vidusdaļā pieļautās kļūdas, pēc kurām kamanas vairākkārt atsitās pret apmali.

Tikmēr Ķibermaņa divnieks startā sasniedza 19.ātrāko laiku, trasi veica salīdzinoši “tīri” un finišēja 17.pozīcijā. Ātrāko laiku pirmajā braucienā sasniedza vācietis Frīdrihs, bet viņam 0,05 sekundes zaudēja tautietis Lohners. Trešo vietu ar 0,41 sekunžu deficītu izcīnīja austrietis Maiers.

Olimpiskais čempions Melbārdis kopā ar stūmēju Matīsu Mikni startēja ar septīto numuru, bet Ķibermanis kopā ar Intaru Dambi braucienu sāka pēc vēl trim ekipāžām. Pārējie Latvijas sportisti šajā nedēļas nogalē spēkojas pasaules junioru čempionātā, kur paralēli noris arī pasaules U-23 čempionāts. Piektdien U-23 konkurencē par vicečempioniem kronēja pilotu Dāvi Kaufmani un stūmēju Ivo Danu Kleinbergu.

Latvijas šā brīža vadošais bobsleja pilots Ķibermanis ikra muskuļa savainojuma dēļ Pasaules kausa apritē nav startējis kopš pagājušā gada decembra nogales, kad Īglsas trasē Insbrukā divnieku sacensībās izcīnīja sudrabu.

Ķibermanis un pārējā Latvijas izlase šī gada sākumā Vinterbergā būtu startējusi Pasaules kausa sacensībās, kas vienlaikus arī bija Eiropas čempionāts, bet to liedza darīt Covid-19 uzliesmojums. Kēnigszē trasē Ķibermanis uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās pēdējo reizi stājās pirms gada, kad četrinieku sacensībās izcīnīja sudrabu. Tās vienlaikus bija arī Eiropas meistarsacīkstes.

Šī ir mājas trase vācietim Johannesam Lohneram, bet viņa titulētais tautietis Frančesko Frīdrihs, kurš uzskatāms kā galvenais favorīts uz uzvaru, nesen intervijā teica, ka labprātāk brauktu 15 citās trasēs, nevis Kēnigszē. Tāpat starp medaļu pretendentiem bija austrietis Benjamins Maiers un kanādietis Džastins Kripss. No zināmākajiem pilotiem nepiedalījās šveicietis Mihaels Fogts un rumānis Mihajs Tentea, kuri šajā nedēļas nogalē Sanktmoricā piedalās pasaules junioru čempionātā.

Melbārdis šosezon piedalījies septiņās divnieku sacensībās, labāko rezultātu sasniedzot vienā no Siguldas posmiem, kurā bija ceturtais. Iepriekšējos divos etapos Īglsā un Sanktmoricā sportists ierindojās sestajā pozīcijā. Karjeras laikā Melbārdis Kēnigszē trasē Pasaules kausa ieskaitē divnieku sacensībās divreiz izcīnījis sudrabu, bet četriniekos viņa rēķinā divas bronzas un viens sudrabs. 2019.gadā Eiropas kausa līmeņa divnieku sacensībās Melbārdis Kēnigszē izcīnīja pirmo vietu.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 2460 punktiem ir Frīdrihs, 2269 punktus iekrājis Lohners, kamēr trešajā vietā ar 1794 punktiem atrodas šveicietis Mihaels Fogts. Ķibermanis ar 1638 punktiem atrodas piektajā vietā, Ralfam Bērziņam 1416 punkti un astotā pozīcija, bet vietu zemāk ar 1312 punktiem ierindojas Melbārdis. Vienā etapā startējušie Kaufmanis un Emīls Cipulis ar attiecīgi 144 un 128 punktiem ieņem 28. un 29.vietu.

Svētdien turpat Kēnigszē trasē notiks sezonas trešās četrinieku sacensības. Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Un arī divās sacensību nedēļās Insbrukā bobslejisti katru nedēļu aizvadīja divas sacensības divniekiem. Pēc posma Kēnigszē būs Pasaules kausa noslēgums Insbrukā, kas kalendārā aizvietojis 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi. Pēc tam Altenbergā tiks dalītas pasaules meistarsacīkšu medaļas.

Kamaniņas

Kamaniņu braucējs Gints Bērziņš sestdien Austrijā Pasaules kausa (PK) astotajā posmā ierindojās devītajā vietā, bet uzvaru izcīnīja vācietis Fēlikss Lohs. Divu braucienu summā jau astoto uzvaru šajā sezonā ar jaunu trases rekordu svinēja Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Lohs no Vācijas. Viņš trasi veica 49,819 sekundēs.

Otro vietu izcīnīja pirmā brauciena labākā laika īpašnieks no Krievijas Semjons Pavļičenko, kurš summā Loham piekāpās par 0,006 sekundēm. Trešo vietu izcīnīja vēl viens Vācijas pārstāvis Johanness Ludvigs, savam tautietim zaudējot 0,216 sekundes.

Otrajā braucienā no trim Latvijas sportistiem vislabāk veicās Bērziņam, kurš trases vidusdaļā pieļāva nelielu kļūdu un finišēja desmitajā vietā. Austrieša Jonasa Millera un amerikāņa Takera Vesta kritieni otrajā braucienā Bērziņam summā ļāva ierindoties devītajā pozīcijā, līderim zaudējot 0,693 sekundes.

Riks Kristens Rozītis otrajā braucienā ierindojās 18.vietā, bet divu braucienu summā viņš iepalika 0,977 sekundes un ierindojās 15.vietā. Artūrs Dārznieks otrajā braucienā sasniedza 19.ātrāko laiku, bet summā viņam 16.vieta. Dārznieks Loham zaudēja 1,001 sekundi. Pirmajā braucienā labāko laiku starp latviešiem sasniedza Bērziņš, kurš līderim Pavļičenko no Krievijas zaudēja 0,345 sekundes un ierindojās desmitajā vietā.

Rozītis braucienā sasniedza 17.ātrāko laiku un līderim zaudēja 0,448 sekundes, bet Dārznieks ierindojās pozīciju zemāk, atpaliekot par 0,451 sekundēm. Dārzniekam bija iespēja pacīnīties par augstāku vietu, bet trases augšdaļā viņš vienā no virāžām iebrauca mazliet par agru.

Bērziņam un Rozītim ar sestdien sasniegtajiem rezultātiem izdevās kvalificēties Sprinta kausa sacensībām. Ar 16.numuru startēja piektdien Nāciju kausā jeb kvalifikācijā uzvarējušais Bērziņš, bet 24. un 25.numurs starp 32 sportistiem bija attiecīgi Rikam Kristenam Rozītim un Artūram Dārzniekam. Latvijas vadošais vīru vieninieku braucējs Kristers Aparjods traumas dēļ sezonas turpinājumā nestartē.

No šīs trijotnes šosezon vislabāko sniegumu demonstrējis Dārznieks, kurš Siguldā izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionātā, tikai nedaudz atpaliekot no bronzas medaļas pozīcijas. Iepriekšējā posmā gan par pārsteigumu parūpējās talantīgais Bērziņš, kurš Oberhofā izcīnīja septīto vietu, kamēr viņa pieredzējušākie kolēģi palika ārpus desmitnieka.

Šīs sezonas ievadošajā posmā Insbrukā no latviešiem labākais bija Aparjods, kurš izcīnīja astoto vietu. Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar 800 punktiem ir Lohs, Ludvigs seko ar 539 punktiem, bet vadošo trijnieku ar 442 punktiem noslēdz Pavļičenko. Dārznieks ar 241 punktu ierindojas 12.vietā, Rozītim 215 punkti un 15.pozīcija, kamēr Bērziņš ar 182 punktiem atrodas 17.vietā.

Traumu guvušais Aparjods ar divos posmos iekrātiem 112 punktiem ieņem 25.pozīciju. Jau ziņots, ka Latvijas kamaniņu sportisti Juris un Andris Šici sestdien Austrijā Pasaules kausa astotajā etapā izcīnīja sudraba medaļas, kamēr uzreiz aiz vadošā trijnieka ierindojās perspektīvie Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Vēl viens Latvijas divnieks Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ierindojās desmitajā vietā. Visas trīs ekipāžas kvalificējās svētdien gaidāmajām Sprinta kausa sacensībām. Svētdien startēs sievietes, kā arī norisināsies Sprinta pasaules kausa pēdējais posms. Startam Īglsas trasē Insbrukā Pasaules kausa posmā pieteikušies 144 sportisti no 21 valsts. Viņu vidū ir 50 vīrieši, 48 sievietes un 29 ekipāžas no 24 valstīm.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā. Mēneša beigās kamaniņu braucēji Kēnigszē cīnīsies par pasaules čempionāta medaļām, bet sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Skeletons, juniori

Latvijas skeletonists Elvis Veinbergs sestdien Šveicē pasaules U-20 čempionātā izcīnīja sudrabu, kamēr Dārta Zunte ierindojās piektajā vietā, bet pasaules junioru čempionātā finišēja 12.vietā. Sestdien pasaules junioru čempionātā pēc dāmām startēja arī vīri. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Elvis Veinbergs un Krists Netlaus. Paralēli sacensības norisinājās arī U-20 pasaules čempionāta ieskaitē.

Veinbergs desmit sportistu konkurencē tika kronēts par pasaules U-20 čempionāta vicečempionu, jo divu braucienu summā par 1,77 sekundēm atpalika no vācieša Lukasa Dāvida Nidegera. Zīmīgi, ka ar šādu pašu deficītu finiša līniju divu braucienu summā sasniedza arī Livio Sumermaters no Šveices. Pirmajā braucienā Veinbergs bija trešais, bet otrajā pakāpās uz otro pozīciju.

Tikmēr Netlaus junioru čempionātā pirmajā braucienā bija devītais, bet otrajā noslīdēja piecas vietas zemāk, summā uzvarētājam Jevgēņijam Rokusevam no Krievijas zaudējot 3,40 sekundes. Netlaus sacensības noslēdza 11.vietā. Veinbergs pirmajā braucienā sasniedza 14.ātrāko laiku, taču otrajā ierindojās 11.vietā, summā zaudējot 3,89 sekundes, kas ļāva ieņemt 13.vietu.

Aiz Krievijas sportista ar 0,12 sekunžu atpalicību finišēja vācietis Fēlikss Kaizingers, kamēr bronza Samuelam Maieram no Austrijas, kurš līderim piekāpās par 0,71 sekundi. Junioru ieskaitē startēja 24 sportisti, bet tikai 19 kvalificējās otrajam braucienam. Dāmu konkurencē uzvaru divu braucienu summā svinēja vāciete Hanna Neise, kura par 0,36 sekundēm apsteidza savu tautieti Suzannu Krēheri. Trešo vietu ar 0,80 sekunžu atpalicību izcīnīja Lielbritānijas sportiste Ešlija Feja Pitaveja.

Abos braucienos ātrāko laiku uzrādīja Neise. Zunte pirmajā braucienā ierindojās 13.vietā un vācietei zaudēja divas sekundes, bet otrajā piegājienā pakāpās par pozīciju augstāk, braucienā līderei zaudējot 2,26 sekundes. Summā Zunte iepalika 4,26 sekundes un ierindojās 12.vietā.

Kopumā pasaules junioru čempionātā startēja 22 sportistes, bet tikai 20 labākās kvalificējās otrajam braucienam. Sacensības paralēli norisinājās arī pasaules U-20 čempionāta ieskaitē, kurā Zunte sasniedza piekto ātrāko laiku. Viņa uzvarētājai no Krievijas Anastasijai Ciganovai summā zaudēja 3,09 sekundes.

Pirmajā braucienā Zunte bija sestā, bet otrajā pakāpās uz piekto pozīciju. U-20 ieskaitē startēja 13 sportistes, no kurām 11 sasniedza otro braucienu. Zunte pagājušajā nedēļā debitēja Pasaules kausa sacensībās, ieņemot Endijas Tēraudas vietu. Šāds lēmums Latvijas izlasē tika pieņemts pasaules junioru čempionāta dēļ, tādējādi sniedzot Zuntei vairāk iespēju sajust dabīgo Sanktmoricas trasi.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…