Bukarts atgriežas līgas labāko snaiperu vidū, komanda piedzīvo sāpīgu zaudējumu (VIDEO)

02/10/2022 21:22
Roberts Bukarts

Čehija

Izcili uzsākto sezonu Čehijas ekstralīgā turpina Latvijas hokejists Roberts Bukarts, kurš jau otro reizi šosezon vienas spēles ietvaros atzīmējās ar diviem gūtiem vārtiem, kas gan neglāba viņa pārstāvēto Vitkovices “Ridera” no zaudējuma pēcspēles metienos pret “Olomouc”. “Ridera” izbraukumā piekāpās ar rezultātu 4:5. Pieredzējušais uzbrucējs vispirms otrā perioda 7. minūtē ar lielisku metienu realizēja Vitkovices komandas vairākumu, tobrīd panākot 1:2.

“Ridera” pēc nepilnām desmit minūtēm panāca izlīdzinājumu, taču “Olomouc” trešdaļas izskaņā atguva vadību (3:2). Bet tad trešā perioda sākuma daļā čehu uzbrucējs Petrs Frīdrihs devās izgājienā pret vārtsargu, kur pret viņu tika pārkāpti noteikumi. Spēles arbitri par to piesprieda “bullīti” uz “Olomouc” vārtiem, kuru izpildīja tieši Bukarts. Latviešu uzbrucējs apliecināja savu meistarību, nomānot vārtsargu, gūstot vārtus un atkal panākot izlīdzinājumu.

“Ridera” pirmo reizi pamatlaika noslēdzošajā daļā spēja izvirzīties vadībā, taču mājinieki nepilnas trīs minūtes rezultātu atkal nostādīja līdzsvarā. Bija nepieciešams papildlaiks, kur gan vārti netika gūti – tas nozīmēja, ka uzvarētāja noskaidrošanai būs nepieciešami pēcspēles metieni. Divas iespējas tajos tika dotas arī Bukartam, kuras viņš neizmantoja. Galu galā aukstasinīgāki izrādījās “Olomouc” hokejisti, panākumu izcīnot desmitajā “bullīšu” sērijā. Latviešu uzbrucējs uz ledus pavadīja 19 minūtes un 27 sekundes, kuru laikā veica četrus metienus pa vārtiem, taču neskatoties uz savu izcilo realizāciju, spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Septiņi vārti septiņās spēlēs – Bukarts ar čehu uzbrucējiem Tomašu Zohorniju un Lubošu Horkiju ir līgas labākie snaiperi.

Vēl vienā spēlē Liberecas “Bili Tygri” ar Uvi Balinski ierindā papildlaikā ar 4:3 pārspēja Kārļa Čukstes pārstāvēto Tršinecas “Ocelarzi”. Balinskis atzīmējās ar rezultatīvu piespēli komandas trešajā vārtu guvumā. Balinskis laukumā pavadīja 20 minūtes un 57 sekundes, kas bija lielākais rādītājs starp “Bili Tygri” spēlētājiem. Aizsargs tāpat nopelnīja vienu divu minūšu noraidījumu, bet spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Tikmēr Čukste 13 minūtēs un 24 sekundēs veica vienu metienu pa vārtiem, bloķēja vienu pretinieka raidījumu, taču spēli noslēdza ar negatīvu lietderību -1.

Uzvaru citā mačā izcīnīja Māra Bičevska pārstāvētā “Mlada Boleslav”, kas ar 4:0 sagrāva Oskara Cibuļska un Kristapa Sotnieka klubu “Kladno”. Latviešu spēlētāji ar rezultativitātes punktiem neizcēlās, taču spēlēja pašaizliedzīgi savā laukuma pusē – Bičevskis spēja bloķēt trīs pretinieku metienus, Cibuļskis ripas ceļā gūlās divas reizes, kamēr Sotnieks to paveica vienu reizi.

Bezierunu zaudējumu piedzīvoja Mārtiņa Dzierkala un Kristofera Binduļa pārstāvēta “Ceske Budejovice”, kas izbraukumā ar 1:6 piekāpās “Pardubice”. Abi hokejisti laukumā pavadīja nepilnas 19 minūtes, atzīmējās ar spēka paņēmieniem (Dzierkals ar vienu, Bindulis – diviem), kā arī maču noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu (Dzierkalam -3, Bindulim -1).

Vācija

Latvijas hokejists Kaspars Daugaviņš Vācijas augstākās hokeja līgas (DEL) mačā izcēlās ar gūtiem vārtiem Izerlonas “Roosters” zaudējumā. “Roosters” mājās ar 2:5  piekāpās Vofsburgas “Grizzly”. Daugaviņš vārtus guva 52.minūtē, panākot 2:4. Latvijas hokejists uz ledus pavadīja 17 minūtes un 55 sekundes, kuru laikā uzvarēja vienā no diviem iemetieniem, divreiz meta pa pretinieku vārtiem un maču noslēdza ar +/- rādītāju +2.

Citā spēlē Mika Indraša pārstāvētā Šveningeres “Wild Wings” mājās pēcspēles metienos ar 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 0:1) piekāpās Bītigheimas-Bisingenas “Steelers”. Indrašis nerealizēja trešo pēcspēles metienu, pēcspēles metienos mājiniekiem zaudējot ar 0:1.  Latvijas uzbrucējs 16 minūtēs un septiņās sekundēs vienreiz meta pa pretinieku vārtiem un maču noslēdza ar +/- rādītāju -1.

DEL turnīra tabulā Mika Indraša pārstāvētā Šveningeres “Wild Wings” ar 13 punktiem septiņās spēlēs ieņem piekto vietu, bet Kaspara Daugaviņā pārstāvētā Izerlonas “Roosters” ar izcīnītiem trim punktiem septiņos mačos turnīra tabulā ierindojas 15.pozīcijā 15 komandu konkurencē.

Slovākija

Ar sagrāvi Slovākijas čempionātu turpinājusi Mārtiņa Karsuma pārstāvētā “Liptovsky Mikulas” komanda, kas ar 1:5 izbraukumā piekāpās “Poprad”. Latviešu uzbrucējs punktus neguva. Piekto zaudējumu sešos mačos Slovākijas čempionātā piedzīvoja Normunda Sējēja vadītā “Nitra”, kas 2:4 izbraukumā piekāpās Bratislavas “Slovan” vienībai. Sējēja vadītā kluba rindās laukumā devās arī Filips Buncis, kurš gan ar rezultativitātes punktiem neatzīmējās.

Citā spēlēs Patrika Ozola un Frenka Razgala arī palika “sausā” un viņu pārstāvētā Trenčīnas “Dukla” arī piedzīvoja neveiksmi izbraukumā, ar rezultātu 2:5 atzīstot “Kosice” pārākumu, kamēr “Nove Zamky” bez Roberta Mamčica pieteikumā ar 3:2 pieveica “Spissa Nova Ves” komandu.

Citās valstīs

Viens no Šveices otrās līgas rezultatīvākajiem spēlētājiem Haralds Egle šodien atkal atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, kas palīdzēja “Langenthal” izbraukumā ar 4:3 pieveikt “Basel” vienību. Egle asistēja komandas ceturtajā vārtu guvumā. 25 gadus vecais uzbrucējs septiņās spēlēs sakrājis 11 (2+9) punktus. Tikmēr Artūrs Kulda un viņa pārstāvētā “Villach” Austrijas čempionāta spēlē ar 1:2 piekāpās Grācas “99ers”.