Bukarts: Vidējais līmenis Čehijā ir labāks par “Dinamo” trešo-ceturto maiņu

Roberts Bukarts, sportazinas.com
Roberts Bukarts | Foto: Ostravas "Vitkovice Ridera"

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Čerepovecas “Severstal” un Latvijas izlases uzbrucējs sarunā ar Anatoliju Kreipānu raidījumā “Sporta mikrofons” pastāstīja par atgriešanos KHL, salīdzināja Čehijas un Rīgas “Dinamo” hokejistu līmeni, kā arī atcerējās par komunikācijas problēmām ar kādreizējo valstsvienības stūrmani Tedu Nolanu.

Maijā kļuva zināms, ka pēc piecām sezonām Čehijā 29 gadus vecais Bukarts atgriežas KHL un karjeru turpinās “Severstal” vienībā.  “Jau agrāk esmu minējis, ka Čehijā man pazuda mērķis, uz ko tiekties. Vairs nevarēju uzlabot savu statusu nedz finansiāli, nedz kā hokejists. Arī pirms tam bija iespējas tikt uz KHL, bet līgumsaistību dēļ nevarēju aizbraukt. Man patīk spēlēt daudz, būt komandas līderim. Domāju, ka Čerepoveca ir īsta vieta, kur es varu sevi apliecināt. Šajā komandā spēlēja bērnības draugs, arī viņš teica, ka tas ir labs variants,” savu pāreju komentē Bukarts.

Atšķirībā no Rīgas “Dinamo”, Čerepovecā pret uzbrucēju būs lielākas prasības, jo viņš aizņems vienu no piecām ārzemnieku vietām. “Esmu gatavs spēlēt kā leģionārs, zinu, ko tas nozīmē. Čehijā arī ir cita attieksme pret ārzemniekiem – tiklīdz nevari iemest un komanda neuzvar, tad uzreiz uz paklāja pie trenera un vadības. Man tā nav problēma – ja dod spēles laiku, tad uzskatu, ka esmu atbildīgs par rezultātu,” uzskata hokejists.

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Roberts Bukarts.

Gepostet von Sporta Mikrofons am Donnerstag, 21. Mai 2020

“Severstal” galvenais treneris Andrejs Razins ir zināms ar stingru raksturu, bet Bukartu tas nebaida. “Viņš varēs kaut ko iedot man no savas pieredzes, jo Razins bija augstās klases uzbrucējs. Rīgā par galvevajiem strādājuši vai nu bijušie aizsargi, vai tādi speciālisti, kuri nevarēja dot man kaut ko no savas pieredzes. Es joprojām ieklausos citu treneru padomos un cenšos attīstīties, lai kļūtu labākam,” atklāja uzbrucējs.

Pēc piecām sezonām Čehijā Bukarts sapratis, kāda līmeņa hokejs tiek spēlēts šajā valstī. “Vidējais čehs ir tehnisks spēlētājs, bet vispār līgas vidējais līmenis ir augstāks par “Dinamo” trešo-ceturto maiņu. Gan tehniski, gan algu ziņā,” pastāstīja Bukarts, kurš uz Čehiju aizbrauca pēc sešām pilnām sezonām “Dinamo”.  “Tobrīd jau biju gatavs spēlēt kā leģionārs. Mani uzreiz ielika pirmajā maiņā un pirmajā vairākumā, varētu teikt, ka arī paveicās. Vai es būtu gatavs, ja aizbrauktu agrāk – par to neesmu pārliecināts,” atklāti stāsta Bukarts.

Uzbrucēja kontā ir septiņi pasaules čempionāti, bet nav nevienu olimpisko spēļu. “Es biju pusceļā uz Vankūveru (2010. gadā), bet [Oļegs] Znaroks un Harijs [Vītoliņš] mani izsēdināja Vācijā. Sočos (2014. gadā) izlasi vadīja Teds Nolans, ar kuru man nebija attiecību. Nesapratu to cilvēku un laikam viņš ne īpaši gribēja mani saprast. Pirmo reizi karjerā saskaros ar situāciju, kad treneris acīs saka vienu, bet tad pēc divām dienām dara ko citu. Konkrēts piemērs – satiku viņu arēnā, viņš saka, ka mēs ar tevi rēķināmies, bet tad mani pat neiekļauj spēlētāju sarakstā. Man nav nekas pret Nolanu vai kādu citu treneri, saprotu, ka viņi atbild par rezultātu,” sadarbību atceras hokejists.

“Ar Hārtliju bija tā. Pirmo reizi satikos ar Bobu, un viņš saka: “Man teica, ka tu esi viens no Latvijas labākajiem snaiperiem. Neesmu nevienam teicis, bet tu jau brauc uz čempionātu. Viss, ko no tevis gaidu – treniņus ar 110% atdevi, lai varētu tevi rādīt kā piemēru,” atklāja Bukarts. “Nākamajā attiecību līmenī viņš sāka presēt – tu vari daudz labāk, neesi pietiekami labs. Šādi Bobs parāda, ka tu vēl vari progresēt.”

Aizvadītajā sezonā Bukarts pārstāvēja Ostravas “Vitkovice Ridera”, kur 47 mačos iemeta 16 ripas un atdeva 26 piespēles, kļūstot par komandas rezultatīvāko hokejistu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par