Bulgārijas valdība sazinājusies ar Futbola federāciju, lūdzot tās prezidentu atkāpties

Bulgārijas fani, sportazinas.com

Bulgārijas valdība pēc futbola izlases pirmdien piedzīvotā zaudējuma Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē pret Angliju, sazinājusies ar Bulgārijas Futbola federācijas (BFU) prezidentu Borislavu Mihailovu, lūdzot viņa atkāpšanos sakarā ar rasismu incidentiem mača laikā.

Ar oficiālu paziņojumu klajā nāca Sporta ministrs Karsens Kralevs.

Bulgārija pirmdienas spēlē zaudēja ar 0:6, bet fanus šāds rezultāts neapmierināja, tāpēc tribīnēs bija dzirdami rasistiski apvainojumi, kā arī daži no atbalstītājiem demonstrējuši nacistisko sveicienu.

Kralevs paziņoja, ka Bulgārijas valdība plāno apturēt finansiālo un cita veidu atbalstu BFU, kamēr tās prezidenta amatā būs Mihailovs. Aicinājumu atkāpties izplatījis pats premjerministrs Bojko Borisovs, kurš zināms kā liels futbola fans.

Pirmdienas spēle Sofijas stadionā noritēja pie tikai daļēji piepildītām tribīnēm, jo jau iepriekš Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) sodīja Bulgārijas izlasi par rasisma pārkāpumiem jūnija spēlēs pret Kosovas un Čehijas izlasēm.

Bulgārijas izlase 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā septiņās spēlēs trīs reizes spēkojusies neizšķirti, pārējos dueļos piedzīvojot neveiksmes. Šāds sniegums Bulgārijai ļāvis iegūt trīs punktus un pēdējo, piekto vietu A apakšgrupā.

Līdere ar 15 punktiem sešās spēlēs ir Anglija, tālāk ar 12 seko Čehija, Kosovai ir par punktu mazāk, bet Melnkalne septiņos mačos iekrājusi trīs punktus, atrodoties ceturtajā pozīcijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par