Čarlo un Kastano cīņa par visu četru lielo boksa organizāciju jostām noslēdzas neizšķirti

18/07/2021 09:44

Aizvadītajā naktī amerikānis Džermels Čarlo (34-1-1) un argentīnietis Braiens Kastano (17-0-2) aizvadīja boksa cīņu pirmajā vidējā svarā (līdz 69,8 kilogramiem). Šajā duelī uz spēles tika liktas visu četru lielo boksa organizāciju jostas, bet pēc tiesnešu lēmuma šajā cīņā tika fiksēts neizšķirts.

Čarlo pirms dueļa piederēja WBC, IBF un “The Ring” jostas, bet Kastano bija WBO čempions. Šajā cīņā notika visu četru titulu apvienošana, bet šoreiz neviens no bokseriem neizrādījās pārāks. Cīņas gaitu droši kontrolēja Kastano, bet desmitajā raundā viņš kļūdījās un saņēma pamatīgu sitienu no Čarlo. No šī sitiena argentīnietis nespēja ātri atgūties un nākamajos divos raundos savu pārākumu demonstrēja Čarlo.

Boksa līdzjutēju un ekspertu starpā neizpratni radīja cīņas tiesnešu pieņemtie lēmumi. Proti, viens tiesnesis norādīja, ka cīņa tika aizvadīta neizšķirti 114:144, kamēr otrs tiesnesis dueli vērtēja ar rezultātu 114:113 Kastano labā, bet trešais arbitrs piešķīra visai pārliecinošu panākumu Čarlo, jo savā vērtējumā amerikānim deva pārsvaru ar 117:111, kas nozīmē, ka viņa skatījumā amerikānis uzvarēja deviņus no 12 aizvadītajiem raundiem.

Arī abi bokseri bija pārsteigti par viena no tiesneša lēmumu. “Noteikti, ka es uzvarēju šo cīņu,” atzina Kastano. “Ceru, ka notiks revanšs. Viņš ir lielisks cīnītājs un es vēlos revanšu.” Tikmēr savas pārdomas izteica arī Čarlo. “Neizšķirts nebija tas, ko vēlējos dzirdēt. Domāju, ka biju pārāks šajā duelī… Kastano ir izturīgs kareivis.”

Vēl iepriekšējā naktī vieglā svara (61,2 kilogrami) WBA pagaidu čempions Rolando Romero (14-0) spēja aizstāvēt savu titulu un septītajā raundā ar tehnisko nokautu pievieca Zviedrijas pārstāvi Entoniju Jigitu (24-2-1). Zviedram šī bija pirmā neveiksme pēc iepriekš izcīnītiem trīs panākumiem pēc kārtas.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…