Četrkārtējais “Tour de France” čempions Frūms: Treniņnometnē ierodos, lai ciestu

Kristofers Frūms, sportazinas.com
Foto: Reuters

Slavenais riteņbraucējs , kurš pārstāv vienu no šī brīža slavenākajām vienībām “Sky”, izteicies, ka pirmssezonas treniņnometnes ir ārkārtīgi fiziski smagas.

33 gadus vecais Frūms ir četrkārtējs prestižā daudzdienu velobrauciena “” (2013., 2015., 2016., 2017.) uzvarētājs, kā arī pa reizei viņš ir triumfējis “Giro d’Italia” (2018.) un “Vuelta a Espana” (2017.) sacensībās. Līdz ar to Frūms savas karjeras laikā spējis uzvarēt visās trijās prestižākajās tūrēs.

Tā vietā, lai starpsezonā atpūstos pludmalē, Frūms aizvada smagus treniņus, gatavojoties jaunajai sezonai. “Kriss ir dzīvnieks,” medijam BBC lakoniski izteicās “Sky” sporta direktors Niko Portals. “Mentāli viņš super-spēcīgs. Frūms ir normāls cilvēks līdz viņš uzkāpj uz velosipēda. Tad viņš kļūst par braucēju un dara visu, lai uzvarētu.”

Frūms šobrīd treniņus aizvada pa Teides kalnu, kas ir lielākais Spānijā. Reizē tas ir arī aktīvs vulkāns, kas ir trešais lielākais pasaulē – vairāk nekā 7000 metru augsts virs okeāna dibena.

“Kad pirmo reizi šeit ierados, bija sajūta, ka esmu uz Mēness,” izteicās Frūms. “Tobrīd domāju – ko gan šeit var darīt divas nedēļas? Tā ir visai neapdzīvota vieta ar vienu viesnīcu, bet tas ir labi, jo ir iespēja atslēgties no apkārtējās pasaules.”

“Visu dienu atrodamies uz velosipēdiem un, atgriežoties viesnīcā, šeit nav nekā kā tikai miers un klusums – masāžas, ēdiens un miegs. Šeit darām visu, lai būtu gatavi sezonai. Šī nometne dara sāpes, tomēr tāda ir riteņbraucēju dzīve. Šajos treniņos tu liec sev ciest un nodari sev sāpes,” izteicās Frūms.

“Šeit ir daži brutāli kāpumi un ir nepieciešams meklēt jaunus ceļus, taču to ir tūkstošiem un daudzi no tiem ir nežēlīgi,” pauda riteņbraucējs.

“Tour de France” šosezon risināsies jūlijā, “Giro d’Italia” notiks maijā, bet “Vuelta a Espana” čempions tiks noskaidrots augustā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par