Daugaviņa un Karsuma piespēles neglābj “Spartak” no zaudējuma Gagarina kausa čempionei

22/08/2019 21:45

Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Maskavas “Spartak” piedzīvoja neveiksmi “Maskavas mēra kausa” spēlē, zaudējot Gagarina kausa čempionei Maskavas CSKA ar 2:5.

Pirmajā periodā Oļega Znaroka un Harija Vītoloņa trenētā “Spartak” nonāca iedzinējos, ar vārtu guvumu vairākumā atzīmējoties 2019. gada KHL “play-off” rezultatīvākajam hokejistam Mihailam Grigorenko. Otrajā trešdaļā Kirils Kaprizovs arī vairākumā dubultoja CSKA pārsvaru, bet trīs minūtes vēlāk Iļja Talalujevs samazināja deficītu līdz 1:2.

Noslēdzošajās 20 minūtēs Sergejs Andronovs un Pāvels Karnauhovs panāca 1:4, uz ko “Spartak” spēja atbildēt tikai ar vieniem vārtiem. Sākotnēji kā vārtu autors tika paziņots Daugaviņš, taču vēlāk tiesneši paziņoja, ka pēdējais ripai pieskarās Robins Hanzls. Abi latviešu hokejisti tika pie piespēlēm.

Divas minūtes pirms sirēnas “Spartak” ielaida piektos vārtus, spēli noslēdzot ar 2:5.

Aizvadītajā sezonā Daugaviņš kļuva par vienu no “Spartak” uzbrukuma līderiem. KHL pamatturnīra 58 spēlēs uzbrucējs guva 13 vārtus un atdeva 23 piespēles. Taču “play-off” turnīrā latvietis guva savainojumu, un vairs nevarēja palīdzēt komandai.

Karsums 56 regulārā turnīra spēlēs atzīmējās ar deviņiem vārtiem un 15 rezultatīvām piespēlēm. Savukārt sešās izslēgšanas spēļu turnīra mačos viņa kontā divi vārti un divas rezultatīvās piespēles.

Tikmēr komandas jauns treneris Znaroks iepriekšējā sezonā nestrādāja klubu līmenī, bet jau 2019. gada aprīļa beigās tika nozīmēts par “Spartak” galveno treneri. Viņa asistents latvietis Harijs Vītoliņš  iepriekšējā gada beigās kļuva par Šveices komandas “Davos” treneri, palīdzot tai saglabāt vietu valsts elites līgā.

Gan Znaroks, gan Vītoliņš ir titulēti speciālisti. Duets izcīnījis trīs Gagarina kausus, vienu pasaules čempionāta un vienu olimpisko spēļu zeltu.