Vide. Daugaviņš iemet uzvaru nesošo “bullīti” latviešu kupli pārstāvēto komandu duelī

03/12/2016 18:22

Toljati (Krievija), 3.dec., LETA. Latvijas hokejists Kaspars Daugaviņš sestdien Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) realizēja uzvaru nesošo pēcspēles metienu, palīdzot Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komandai pārtraukt zaudējumu sēriju un izcīnīt panākumu pret Toljati “Lada” vienību, kurā spēlē Kristaps Sotnieks un Edgars Masaļskis.

“Torpedo” viesos svinēja panākumu pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0), pārtraucot četru neveiksmju sēriju, bet Daugaviņš izcēlās arī ar rezultatīvu piespēli.

Latviešu duelis notika ne tikai laukumā, bet arī uz rezervistu soliņa, jo “Torpedo” trenē Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns, kamēr “Lada” komandu stūrē Artis Ābols. Zīmīgi, ka Skudram šī bija pirmā spēle pēc divu maču diskvalifikācijas izciešanas, ko viņš saņēma par tiesnešu nolamāšanu.

Rezultāts tika atklāts spēles 23.minūtē, kad vairākumā pēc Daugaviņa un Aleksandra Frolova piespēlēm precīzs bija Dmitrijs Sjomins. Savukārt “Lada” izlīdzinājumu panāca 11 minūtes vēlāk, jo vairākumu realizēja Staņislavs Bočarovs.

Pamatlaikā un pagarinājumā uzvarētājs netika noskaidrots, bet “bullīšos” Daugaviņš bija vienīgais, kurš spēja gūt vārtus, kamēr pārējos piecos izgājienos triumfēja vārtsargi.

“Torpedo” bija zaudējuši iepriekšējās četrās spēlēs, bet “Lada” komandai sestdien pārtrūka divu uzvaru sērija.

Latvijas izlases kapteinis šajā mačā nospēlēja 18 minūtes un 34 sekundes, trīs reizes metot pa vārtiem un uzvarot trīs no četriem iemetieniem.

Savukārt Sotnieks laukumā pavadīja 22 minūtes un 54 sekundes, kas bija ilgākais laiks mājinieku rindās, izdarot vienu metienu pa vārtiem un bloķējot divus pretinieku raidījumus.

Tikmēr Masaļskis palika uz rezervistu soliņa, bet “Lada” vārtos Iļja Ježovs atvairīja 30 no 31 pretinieku metiena.

Daugaviņš šosezon 33 spēlēs guvis septiņus vārtus un atdevis 17 rezultatīvas piespēles, būdams kluba rezultatīvākais spēlētājs.

Sotnieks šosezon 35 spēlēs guvis četrus vārtus un atdevis piecas rezultatīvas piespēles. Savukārt Masaļskis laukumā bijis astoņās cīņās, vidēji spēlē ielaižot 3,77 vārtus un atvairot 86,9% metienu.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas hokejista Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas “Admiral” sestdien aizvadīja neveiksmīgu mačā izskaņu, jo četras sekundes pirms pamatlaika beigām ielaida izšķirošos vārtus.

“Admiral” savās mājās ar 2:3 (1:0, 0:1, 1:2) zaudēja vienai no līgas līderēm Maskavas CSKA, bet Bārtulis šajā mačā laukumā bija gandrīz pusi no cīņas laika.

Uzvaras vārtus viesiem guva Valērijs Ņičuškins, kuram tas bija otrais precīzais metiens spēlē.

Rezultātu atklāja “Admiral”, kad desmitajā minūtē precīzs bija Roberts Saboličs, tomēr otrajā trešdaļā Ņičuškins atjaunoja neizšķirtu. Noslēdzošajā periodā atspēlēties jau vajadzēja Vladivostokas hokejistiem, kas arī izdevās, jo piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Džeimss Raits panāca 2:2. Tomēr tikt kaut pie viena punkta laukuma saimnieki nespēja, jo četras sekundes pirms sirēnas uzvaras vārtus iemeta Ņičuškins.

Bārtulim kā ierasts bija liels spēles laiks, jo laukumā viņš pavadīja 27 minūtes un 32 sekundes. Aizsargs četras reizes meta pa vārtiem, bloķēja trīs metienus, izpildīja vienu spēka paņēmienu un pirmajā periodā nopelnīja divas soda minūtes par sitienu ar nūju.

Šosezon Bārtulis 32 spēlēs guvis divus vārtus un atdevis vienu rezultatīvu piespēli, taču pēdējās 16 spēlēs pie rezultativitātes punktiem nav ticis.

“Admiral” piedzīvoja otro neveiksmi pēdējās trīs spēlēs, bet CSKA šī bija otrā uzvara pēc kārtas.

Tikmēr citā spēlē Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā KHL līdere Sanktpēterburgas SKA viesos grūtā cīņā ar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) pārspēja Habarovskas “Amur”. SKA labā abus vārtus guva Sergejs Širokovs, uzvaras ripu iemetot cīņas 43.minūtē.

Sanktpēterburgas komanda izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas, bet kopš 2.oktobra Znaroka vadītā vienība ir tikusi pie 20 panākumiem un tikai reizi zaudējusi.

SKA ar 93 punktiem 37 mačos ir visas līgas un Rietumu konferences līdere, no kuras astoņus punktus atpaliek Maskavas CSKA, kas turklāt aizvadījusi par divām spēlēm vairāk. Savukārt trešā ar 69 punktiem ir “Torpedo”.

Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo” ar 59 punktiem ir piektā, bet pirmo astotnieku ar 58 punktiem noslēdz Artūrs Kulda un Helsinku “Jokerit”.

Savukārt Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” ar 31 punktu 36 spēlēs ir pēdējā starp Rietumu konferences 14 vienībām, no izslēgšanas turnīra zonas atpaliekot par 27 punktiem.

Tikmēr Austrumu konferencē vadībā ar 78 punktiem 37 mačos ir pašreizējā Gagarina kausa īpašniece Magņitogorskas “Metallurg”, kamēr “Admiral” ar 55 punktiem ir sestā, bet “Lada” ar 45 punktiem ir 12. pozīcijā starp 15 komandām.