Dukurs krievu žurnālistiem: Tika iztulkots nepareizi, bet jums tas ir normāli…

12/02/2018 10:23

Pieckārtējais Pasaules čempions skeletonā Martins Dukurs ir apņēmības pilns Phjončhanas olimpiādē tikt pie sava pirmā olimpiskā zeltā.

Pēc daudzajām Krievijas sportistu diskvalifikācijām, Martins bija asi izteicies par radušos situāciju, tādeļ viņš kļuvis par pieprasītu “upuri” Krievijas žurnālistu vidū, kas devušies apmeklēt olimpiskās spēles…

Sport-express publicējusi īsu interviju ar Latvijas skeletonistu.

Jūs filmējāties Haijko Zepelta filmā (žurnālista veidota dokumentāla filma par Krievijas dopinga skandālu). Vai domājiet, ka viņš ir patiess?

-Tajā kontaktā, kurš bija mums – jā. Bet, tas ko jūsējie pārtulkoja uz krievu valodu, ne tā kā es biju izteicies, un pasniedza pa savam – tas jau ir cits jautājums. Bet jums jau tas ir normāli. Noskatīties filmu angļu valodā – redzēsiet atšķirību.

Jūs patiešām domājiet, ka Zepelts cīnās par tīru sportu?

-Tas man neinteresē. Viņš man pajautāja, vai esmu gatavs dot interviju – es to iedevu. Izteicu savu viedokli.

Kopumā jums nekāda “īpaša attieksme” pret Krieviju nav?

-Jā-jā, man Krievija – tā nav problēma. Mēs kopā trenējāmies, viņi izauga pie mums Latvijā, pēc tam 15 gadus kopā startējām sacensībās. Žēl, ļoti žēl…

Mazliet vairāk Martins citēts R-Sport portalā:

Sakiet godīgi – uzskatiet, ka Tretjakovs ir vainīgs?

-Man grūti atbildēt. To vajag viņam jautāt. Redzams, ka kaut kas tur bija, kaut kas notika, ja daļa nonāca provē. Man grūti šobrīd to apspriest.

Jūs pieļaujiet, ka sportisti (par dopinga lietošanu) varēja arī neko nenojaust?

-Jā, pieļauju.

Vai jūs vēlētos, lai Tretjakovs startē Phjončhanā?

-Es nesaprotu – ja jau viņu attaisnoja, kādeļ viņš šeit nav? Šī tēma man nav saprotama. Ja esi vainīgs – tad uzredzēšanos, lai dod diskvalifikāciju uz dzīvi. Ja attaisno – tad kāpēc viņš nav olimpiādē. Tas man nav saprotams.

Vai jūs ar viņu pēc lēmuma paziņošanas esiet runājuši?

-Īpaši nē. Mēs pat īpaši vairs nesveicinamies. Varbūt viņš domā, ka mēs visu šo esam uzsākuši, bet vajadzētu sevi nolikt mūsu vietā un tad paskatīties no malas. Ne viss izskatās skaisti.

Vai ceriet, ka jums atgriezīs Soču zelta medaļu?

Ne pārāk. Par to neinteresējos, tā nav mana lieta. Es uz to nepaļaujos, neko no tā neiegūstu.

Vīriešu skeletonisti olimpisko spēļu sacensības aizvadīs ceturtdien un piektdien, tajās piedaloties arī brāļiem Martinam un Tomasam Dukuriem. Pirmdien tika aizvadīti pirmie oficiālie treniņbraucieni, kur M.Dukurs bija ceturtais un septītais, kamēr T.Dukurs – septītais un 17.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
30/11/2021 07:19

Porziņģis traumas dēļ pamet maču, “Mavericks” atzīst “Cavaliers” pārākumu (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristaps Porziņģis un Dalasas “Mavericks” ar rezultātu 96:114 atzina Klīvlendas “Cavaliers” pārākumu. Porziņģis priekšlaicīgi pameta mača, jo ieguva labās potītes savainojumu. Arī pirms traumas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…