Džordans ar firmu ziedos iespaidīgu naudas summu, lai nodrošinātu rasu vienlīdzību un sociālo taisnīgumu

Maikls Džordans, sportazinas.com
Maikls Džordans | Foto: ABC News

un viņa firma “Jordan Brand” ir paziņojuši par 100 miljonu ASV dolāru (aptuveni 88,4 miljoni eiro) ziedojumu organizācijām, kas nodarbojas ar rasu vienlīdzības un sociālā taisnīguma veicināšanu.

Saskaņā ar Džordana un “Jordan Brand” paziņojumu, ziedojumi tiks izmaksāti 10 gadu laikā ar mērķi nodrošināt rasu vienlīdzību, sociālo taisnīgumu, kā arī labāku piekļuvi izglītībai.

ASV šobrīd ir krīzes situācijā, jo dažādās šīs valsts teritorijās notiek masveidīgi un nereti arī asiņaini protesti, kuros vairums cilvēku cenšas vērst uzmanību uz rasisma problēmām.

Protesti kļuva nekontrolējami kopš 25. maija, kad kāda policijas ekipāža ar vardarbīgiem paņēmieniem nogalināja ASV pilsoni Džordžu Floidu. Viņš tika aizturēts, turklāt neizrādīja pretestību, taču “baltais” policists Dereks Čovins viņu nosmacēja ar savu ceļgalu, vairāk nekā astoņas minūtes turot to uz Floida kakla. Mirkli pirms nāves brīža Floids izdvesa, ka nevar paelpot, taču policists to ignorēja.

Virkne profesionālo sporta komandu vērsušas uzmanību uz rasisma problēmu, tostarp Dāvja Bertāna pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas () vienība Vašingtonas “Wizards”. Arī Ņūdžersijas “Devils” aizsargs Pernels Karls Subans noziedojis Floida meitai Džiannai 50 tūkstošus dolāru.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par