Eiduka par triumfu U23 grupā: Nekad par to nebiju sapņojusi, jo tas likās tik neaizsniedzami

30/03/2023 17:52
Nokopēts
Patrīcija Eiduka

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka sarunā ar “Sporta Studiju” atskatījās uz aizvadīto sezonu, izceļot savu panākumu nozīmīgumu, kā arī vērtēja iegūto U23 vecuma grupā iegūto titulu.

Eiduka šosezon demonstrēja teicamu sniegumu, strauji progresējot un sezonas noslēgumā Pasaules kausa kopvērtējumā ierindojoties 22. vietā. Janvārī “Tour de Ski” seriāla sacensībās Oberstdorfā viņa 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā izcīnīja piekto vietu, kas ir Latvijas slēpošanas vēsturē visaugstākā pozīcija Pasaules kausā. Tāpat latviete kļuva par pasaules labāko U23 vecuma slēpotāju pasaulē, kopvērtējumā tuvāko sekotāju apsteidzot par 335 punktiem.

“Domāju, ka beigās viss ir sanācis labāk, nekā bija domāts un cerēts,” uz sezonu atskatījās Eiduka. “Nekad dzīvē nebiju sapņojusi kļūt par U23 grupas līderi, jo tas viss likās tik neaizsniedzami. Šo sajūtu sevišķi īpašu padara tas, kad tu saproti, no kurienes nāc – no Latvijas! Nesaku neko sliktu par Latviju, bet mums nav nekādas baigās slēpošanas vēstures un tradīcijas. Tas tevi varbūt pat aptur sapņot un noticēt, bet patiesībā šajā sezonā esmu sapratusi, ka nav nozīmes, no kurienes tu nāc – ir vienkārši svarīgi, kāds cilvēks tu esi.”

Latvijas vadošās distanču slēpotājas rīcībā gandrīz visu sezonu bija zaļais krekls, kas tiek piešķirts sportistei, kura ir U23 ieskaites līdere. “Tā sajūta uzvilkt kreklu ir īpaša. Pirmajā reizē, kad to dabūju, sajutos nedroši, biju nepārliecināta, jo tu ļoti priecājies, bet tu nevēlies to kreklu pazaudēt. Bet šobrīd, kad jau zinu, ka uzvara ieskaitē jau ir nodrošināta, kreklu uzvelkot ir patiešām īpaša sajūta. Tā ir motivācija iet darīt vēl un vēl, jo gribētos arī uzvilkt kādas citas krāsas numuru,” teica Eiduka.

 

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
1.46
4.39
7.23
1.26
6.23
10.46
4.35
3.52
1.86
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām