Bijušais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājs un treneris un šobrīd par ekspertu strādājošais Sems Mičels sarunā “NBA TV” kanālā izcēlis Kristapa Porziņģa nozīmi Bostonas “Celtics” komandā.
Jāatgādina, ka Porziņģis 2021./2022. gada sezonu noslēdza, kā arī iepriekšējā sezonā pārstāvēja Vašingtonas “Wizards”. Pērn demonstrējot rezultatīvāko sniegumu karjerā (vidēji 23,2 punkti), starpsezonā Porziņģis tika aizmainīts uz “Celtics”. Porziņģa iegūšana Bostonā sākotnēji bieži vien tika vērtēta pretrunīgi, jo komanda šķīrās no pamatvērtības Markusa Smārta, kā arī bažas radīja Porziņģa pagātne ar savainojumiem un saspīlētajām attiecībām ar Ņujorkas “Knicks” un Dalasas “Mavericks” komandām.
Šī nepārliecība ātri vien tikusi izkliedēta un līdz šim Bostona ar latvieti ierindā ir apliecinājusi, kādēļ tā ir viena no galvenajām pretendentēm uz čempiontitulu – ar 41 uzvarām 53 spēlēs “Celtics” ir labākā komanda līgā. Līmenī arī bijis Porziņģis, kurš izcēlies ar vidēji 20,4 punktiem, 7,0 atlēkušajām bumbām un 1,9 bloķētiem metieniem.
“[Džeisons] Teitums un [Džeilens] Brauns varbūt ir labākie spēlētāji, bet Porziņģis ir svarīgākais spēlētājs komandā, lai cīnītos par čempiontitulu. Ja paskatāmies uz to, ko viņš piedāvā – viņš ir nenosedzams,” pauda Mičels. “Kad pienāks izslēgšanas spēles, kā pretinieki viņu segs?”
Cits treneris Ērls Vatsons piebalsoja savam kolēģim. “Porziņģa spēja trāpīt metienus no distances piespiež aizsardzības allaž būt modrām. Ja pretinieki pret Teitumu taisa “double team”, tad viņš var piespēlēt Porziņģim, kurš var izmest tik ātri, ka, pateicoties viņa augumam, pretinieki viņa metienu nevar ietekmēt,” uzsvēra Vatsons.
“Zinām, ka iepriekšējos gados Bostonai “play-off” izcīņā bija problēmas ar punktu gūšanu izšķirošajos momentos. Tagad Teitums varēs turpināt veidot iespējas, taču viņam blakus būs Porziņģis, kurš “paplašinās” laukumu – tas tādam spēlētājiem kā Teitumam ir ļoti svarīgi,” secināja Vatsons.
Teitums salīdzina Porziņģa iegūšanu ar leģendārā Pau Gasola nonākšanu “Lakers”
“Thunder” turpina ņirgāšanos par Bertānu, latvietis laukumā pavada mazāk par minūti
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu