Fāzels kritizē Latvijas nostāju: Mēs nevaram pārcelt turnīra rīkošanu uz citurieni politisku iemeslu dēļ

Renē Fāzels, Sportazinas.com
Renē Fāzels | Foto: Getty Images

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels kritizējis Latvijas nostāju nākamā gada pasaules čempionāta hokejā rīkošanas jautājumā.

Iepriekš Latvijas ministru prezidents Krišjānis Kariņš skaidroja, ka Latvija vēlas rīkot 2021.gada pasaules čempionātu Rīgā, tomēr, ņemot vērā situāciju Baltkrievijā, premjers neredz iespēju, ka Latvija šo čempionātu varētu rīkot kopā ar Baltkrieviju.

Fāzelam gan ir cits skatījums uz esošo situāciju. “Šī ir pirmā reize, kad turnīra rīkotājvalsts valdība ir paudusi nevēlēšanos sadarboties ar otru turnīra rīkotājvalsti politisku iemeslu dēļ. IIHF ir dziļi noraizējusies par to, kas šobrīd notiek Minskā.”

“Tomēr kā sporta federācija IIHF nevar pārcelt turnīra norises vietu politisku iemeslu dēļ,” pārliecināts ir organizācijas prezidents Fāzels. “IIHF ir atbildīga par to, lai katrā turnīrā spēlētājiem, tiesnešiem un līdzjutējiem būtu garantēta veselībai droša vide.”

IIHF padome ir izveidojusi ekspertu grupu, kura izvērtēs 2021. gada pasaules čempionāta statusu un konsultēsies ar finanšu, medicīnas, organizēšanas, mārketinga, sporta, jurisprudences un administratīvā darba ekspertiem.

Fāzels vairāk ir noraizējies par to, vai turnīrā tiks nodrošināta droša vide Covid-19 vīrusa dēļ, bet Baltkrievijas pašreizējās problēmas viņš neredz kā nopietnāko argumentu turnīra pārcelšanai uz citurieni. “Ir daudz faktoru, kas var ietekmēt turnīra norisi un mums ir jāatrod labākie paņēmieni, lai tas noritētu drošā vidē.”

Viņš risku izvērtēšanu uzticējis jaunizveidotajai ekspertu grupai.

Latvijas hokeja federācijas (LHF) viceprezidents Viesturs Koziols iepriekš atzina, ka teorētiski eksistē arī iespēja, ka Latvija viena pati varētu sarīkot šo turnīru.

2021. gada pasaules čempionātu plānots rīkot Minskai kopā ar Rīgu, bet turnīra izšķirošās fāzes spēles paredzētas tieši Baltkrievijas galvaspilsētā. Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā, kamēr Minskā turnīrs notika 2014.gadā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par