Filigrānais Ābols ar skaistiem vārtiem palīdz “Rogle” uzvarēt trešajā papildlaikā

26/03/2024 08:19
Rodrigo Ābols

Pamatīgā trillerī Zviedrijas hokeja līgas (SHL) ceturtdaļfināla spēlē vārtus guva Latvijas izlases uzbrucējs Rodrigo Ābols, kurš palīdzēja Engelholmas “Rogle” savā laukumā ar rezultātu 3:2 trešajā papildlaikā pieveikt regulārās sezonas labāko komandu Kārlstades “Farjestad”.

Ābols spilgti izcēlās otrajā periodā.”Rogle” spēlēja skaitliskajā vairākumā, Ābols saņēma ripu aizsardzības zonā, devās solo reidā, apspēlēja vairākus pretinieku spēlētājus un raidīja ripu vārtos. Latvietis tobrīd panāca 2:1 “Rogle” labā.

“Farjestad” gan trešajā periodā atspēlējās, tādējādi uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks. Komandas nespēja gūt vārtus nedz pirmajā, nedz otrajā overtaimā, taču uzvaras vārtus spēles 109.minūtē guva Maikls Kapla ar metienu no distances.

Pirmās maiņas centra uzbrucējs Ābols laukumā pavadīja 29 minūtes, piecreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja 15 no 27 iemetieniem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

“Rogle”, kas pamatturnīrā ieņēma tikai devīto vietu, sērijā negaidīti panākusi 3-0. Ābols šajā sērijā iekrājis četrus (2+2) punktus, bet “play-off” izcīņā kopumā viņam trīs vārti un trīs piespēles piecos mačos.

Slovākija

Pirmo neveiksmi Slovākijas ekstralīgas ceturtdaļfinālā piedzīvoja Kristofera Binduļa un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Mihalovces “Dukla”, kas viesos ar 2:3 zaudēja “Zvolen”. Bindulim lielākais spēles laiks starp visiem mača dalībniekiem (25 minūtes un 30 sekundes) un viens metiens, kamēr Daugaviņš 21 minūtē un 35 sekundēs pretinieku vārtus apdraudēja divas reizes, abiem latviešiem iekrājot neitrālu lietderību. Sērijā “Dukla” joprojām ir vadībā ar 3-1.

Šveice

Šveices augstākās līgas (NL) ceturtdaļfinālā neveiksme Ronaldam Ķēniņam un “Lausanne”, kas ar 0:1 piekāpās “Davos” un sērijā nonāca iedzinējos ar 2-3. Ķēniņš atgriezās Lozannas vienības sastāvā un aizvadīja pirmo “play-off” spēli – ieskaitot regulārās sezonas izskaņu, viņš izlaida septiņus mačus pēc kārtas. Uzbrucējs laukumā pavadītajās 16 minūtēs un 17 sekundēs atzīmējās ar trīs metieniem un iekrāja neitrālu lietderības koeficientu.