Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kalgari “Flames” aizsargs, Krievijas pilsonis Ņikita Zadorovs kļuvis par pirmo šīs valsts augstā līmeņa hokejistu, kurš atklāti nosodījis Krievijas īstenoto karu Ukrainā.
Savas domas aizsargs pauda intervijā vienam no populārākajiem krievvalodīgiem “Youtube” blogerim Jurijam Dudjam. Viņš atklāja, ka pāris dienas pēc kara sākuma vietnē “Telegram” tika izveidots čats ar visiem Krievijas hokejistiem NHL, lai vienotos par kādu kopīgu paziņojumu, taču nonākt pie kopsaucēja viņiem neizdevās.
“Sadalījāmies divās nometnēs. Viena nometne – ka jārunā par astoņiem gadiem [Krievijas propagandas arguments par to, ka Ukraina kopš 2014. gada apšauda Krievijas okupētās Doņeckas un Luhanskas apgabalu daļas]. Otrā nometne – manuprāt, adekvāta.”
Sportists arī atklāja, ka jau divus gadus nav bijis Krievijā un pagaidām neplāno to darīt, jo, ņemot vērā vārtsarga Ivana Fedotova gadījumu, no iesaukšanas armijā nav pasargāts neviens, it īpaši, ja cilvēks pauž no valsts oficiālās pozīcijas atšķirīgu lēmumu.
Iepriekš NHL spēlējošie Krievijas hokejisti vairījušies komentēt viņu pārstāvētās valsts agresiju Ukrainā, vai nu nesniedzot komentārus vispār, vai aprobežojoties ar neitrālām frāzēm mieru visā pasaulē, vairoties no atklātās nosodīšanas.
Zadorovs Krievijas izlasi pārstāvējis divos pasaules čempionātos.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu