Florbola U19 izlase PČ sāk ar zaudējumu

26/04/2023 17:42
Latvijas U19 florbola izlase

Latvijas U-19 vīriešu florbola izlase trešdien Dānijas pilsētā Fredrikshavnā pasaules čempionāta pirmajā spēlē piekāpās vienaudžiem no Somijas. Latvijas florbolisti A apakšgrupas mačā ar rezultātu 2:3 (1:0, 0:2, 1:1) piekāpās Somijai.

Pirmajā trešdaļā Latviju vadībā izvirzīja Toms Ķeirāns, kurš pārspēja Somijas vārtsargu pēc Gustava Griezīša piespēles. Mača turpinājumā somi otrajā periodā izlīdzināja rezultātu un pēc tam arī pārņēma vadību, bet trešā perioda pirmajā pusē panāca divu vārtu pārsvaru. Spēles 50.minūtē Endijs Umberts Barruss samazināja deficītu līdz vienam precīzam metienam, taču atlikušajā spēles daļā vārti vairs netika gūti.

Latvijas vārtus sargāja Sandijs Gabriels Siliņš, kurš atvairīja 17 pretinieku metienus, kamēr otrā laukuma galā Tepo Liukonens tika galā ar 16 metieniem. Citā A grupas mačā Čehija ar rezultātu 18:2 sagrāva Poliju.

Pasaules čempionāta turpinājumā ceturtdien Latvija tiksies ar Poliju, bet piektdien stāsies pretī Čehijai. Tikmēr B apakšgrupā spēkus mēro Zviedrija, Šveice, Vācija un Slovākija.

Divas labākās vienības no abām grupām uzreiz iekļūst pusfinālā, trešās vietas ieguvējas cīnīsies par piekto vietu, bet komandas, kas ierindosies ceturtajā pozīcijā, pēc savstarpējā dueļa turpinās cīņu par septīto vai devīto vietu ar divām labākajām vienībām no zemākas divīzijas.

Junioru pasaules čempionāts Frederikshavnā norisinās no 26. līdz 30.aprīlim. Aināram Juškēvičam darbā ar Latvijas izlasi palīdz treneri Aigars Belasovs un Artis Raitums, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Mikus Embrekts.

Latvijas U19 izlases sastāvs starta pasaules čempionātā:

vārtsargi – Sandijs Gabriels Siliņš (Talsu NSS/”Krauzers”), Mārcis Zanders (“Kurši”);

aizsargi – Markuss Dumpis (Espo “Westend Indians”, Somija), Ričards Riba (“Valmiera”), Gustavs Griezītis (Tamperes “Koovee”, Somija), Miko Sillanpē (Helsinku “Era Viikingit”, Somija), Reinis Melgailis (Ķekavas “Bulldogs”), Klāvs Araks (Talsu NSS/”Krauzers”), Kārlis Stukāns (“Lielvārde”/”Fat Pipe”);

uzbrucēji – Edgars Ričards Gremze (“Lielvārde”/”Fat Pipe”), Bruno Beķeris, Jēkabs Berkolts (abi – Cēsu “Lekrings”), Ernests Ronis, Endijs Umberts Barruss, Toms Ķeirāns (visi – “Ķekava”/RB&B), Emīls Jančevskis, Edijs Šenbergs (abi – “Stovreta”, Zviedrija), Roberts Trofimenko (“Masters”/”Ulbroka”), Kristers Orlovs (Kocēnu “Rubene”), Ralfs Polis (Talsu NSS/”Krauzers”).