Francija bez zaudējumiem sasniedz OS turnīra 1/4 finālu, Itālija nosūta mājās Nigēriju

31/07/2021 13:44

Pārliecinošu sniegumu Tokijas olimpisko spēļu basketbola turnīrā turpina demonstrēt Francijas izlase, kas naktī uz sestdienu A grupas duelī ar rezultātu 79:62 pārspēja Irānu, izcīnot savu trešo uzvaru sacensībās.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 16 punktiem un trīs atlēkušajām bumbām bija Tomass Hērtels, bet vēl 12 punktus pievienoja Timote Luvava-Kabarro. Tāpat desmit gūto punktu atzīmi sasniedza De Kolo un Vincents Porjē. Irānas izlases rindās, savukārt, vispārliecinošāko sniegumu demonstrēja Hameds Hadadi, bet pa 11 punktiem guva Arsalans Kazemi un Behnams Jakčalide.

Francija pirmo vietu grupā garantēja jau pēc otrā mača, kamēr Irāna pat uzvaras gadījumā nevarēja pakāpties augstāk par ceturto vietu. Pirmajā mačā franči ar 83:76 uzvarēja pēdējo trīs olimpisko spēļu čempionus ASV, bet otrajā spēlē ar 97:77 pārliecinoši uzveica Čehiju.

Tāpat sestdien B apakšgrupā spēli aizvadīja Itālija un Nigērija, šajā mačā ar 80:71 uzvaru svinot Eiropas kontinenta pārstāvjiem. Itāļiem rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Nikolo Melli, bet par punktu mazāk guva Niko Manions. Zaudētāju rindās, savukārt, vislielāko punktu ražu, proti, 22 punktus guva Čimeze Metu, bet 20 puntku atzīmi sasniedza arī Džordans Nvora.

Pirmajā olimpisko spēļu turnīra mačā Itālija ar 92:82 pārspēja Vāciju, bet vēlāk ar 83:86 piekāpās Austrālijas basketbolistiem. Nigērija, savukārt, zaudējumus piedzīvojusi visos trīs sacensību mačos, turnīra ievadā atzītot arī Austrālijas (67:84) un Vācijas (92:99) pārākumu.

Citā šīs dienas mačā Austrālija ar 89:76 pārliecinoši uzveica Vācijas basketbolistus, grupu turnīru noslēdzot pirmajā vietā. Vācija, savukārt, pēc trīs mačiem pagaidām ir labākā trešās vietas īpašniece. Uzvarētājiem ar rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Patijs Mills, bet vēl 18 punktus pievienoja Džoks Landeils. Vācijas izlases rindās, savukārt, vislielāko punktu ražu (17 punktus) iekrāja Anrea Obsts.

Situācija turnīrā

A grupā ar sešiem punktiem pirmo vietu ieņēma Francija, savukārt otro garantēto “play-off” ceļazīmi sestdien plkst. 15:00 pēc Latvijas laika sadalīs ASV un Čehijas komandas.

A grupa

B grupā, savukārt, ar sešiem punktiem līderpozcīcijā izvirzījusies Austrālija, bet otro vietu ieņem Itālija. Abas komandas jau ir kvalificējušās ceturtdaļfinālam.  Vācija grupā ieņem trešo vietu, kā arī pagaidām ir labākā šīs pozīcijas īpašniece visā OS grupu turnīrā.

B grupa

Svētdien tiks aizvadīta pēdējā olimpisko spēļu grupu turnīra diena, kad savā starpā pirmās divas vietas sadalīs Slovēnijas un Spānijas valstvienības. Abas komandas jau garantējušas sev vietu izslēgšanas spēlēs, taču nav zināms, kādu vietu tās ieņems.

C grupa

Olimpiskajā turnīrā piedalās 12 izlases, kas sadalītas trīs apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas labākās komandas, kā arī divas no trim trešo vietu ieguvējām. “Play-off” pāri tiks noskaidroti izlozē, kas notiks svētdien, 1.augustā. Pēdējo trīs olimpisko spēļu čempioni ir ASV basketbolisti, kas šo turnīru sāka ar zaudējumu Francijai.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…