Gan NBA, gan LBL spēlētāji iekļauti Latvijas izlases kandidātu sarakstā PK priekšvalifikācijai

06/07/2021 10:55

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Luka Banki nosaucis basketbolistus, kuri uzaicināti uz treniņnometni, lai gatavotos  no 7. līdz 13. augustam Rīgā paredzētajam 2023. gada Pasaules kausa izcīņas priekškvalifikācijas turnīram. Latvijas komandas pretinieces divu apļu turnīrā būs Rumānijas un Baltkrievijas izlases, divas labākās vienības iegūs tiesības spēlēt kvalifikācijas pamatturnīrā.

”Man ir liels gods iepazīstināt ar spēlētājiem, kuri gatavosies Pasaules kausa izcīņas priekškvalifikācijas turnīram,” Latvijas Basketbola savienībai (LBS) sacīja Banki. “Sastāvs apliecina Latvijas basketbola konkurētspēju visos līmeņos no NBA līdz nacionālajai līgai. Mūs gaida nopietns izaicinājums, būs vajadzīgs liels entuziasms un nopietns darbs, lai spertu pirmo soli pretim mūsu lielajam mērķim. Esmu pārliecināts, ka, spēlējot savās mājās, skatītāju atbalsts vēl vairāk palielinās mūsu komandas enerģijas līmeni un palīdzēs kopīgiem spēkiem paveikt pirmo uzdevumu – iegūt tiesības turpināt cīņu par kvalificēšanos Pasaules kausa izcīņai.”

Treniņnometne sāksies pirmdien, 12. jūlijā, kad ierindā būs 15 spēlētāji. Dāvis Bertāns turpina rehabilitēties pēc savainojuma un pagaidām trenēsies atvieglinātā režīmā. Spānijas čempions Rolands Šmits valstsvienībai pievienosies nedēļu vēlāk. Gatavošanās posmā paredzētas pa vienai treniņspēlei un pārbaudes spēlei ar Šveici (spēle 25. jūlijā Saldū) un Slovākiju (1. augustā Valmierā).

Kandidātu izraudzīšanās procesā valstsvienības vadība komunicējusi ar vairāk nekā 30 Latvijas basketbolistiem, izvērtējot spēlētāju pieredzi aizvadītajā sezonā un valstsvienības pirmajā darba cēlienā jūnijā, veselības stāvokli un priekšā stāvošos izaicinājumus. Jānis Timma, Anžejs Pasečņiks un Rodions Kurucs augusta sākumā gatavojas piedalīties NBA vasaras līgā. Rehabilitācijas process patlaban ir prioritāte Marekam Mejerim, Žanim Peineram, Artūram Žagaram un  Jānim Bērziņam. Savukārt pieredzējušajiem Jānim Blūmam, Kasparam Bērziņam un Mārtiņam Laksam tiek dota iespēja mērķtiecīgi gatavoties klubu sezonai, neforsējot treniņprocesu.

2023. gada Pasaules kausa izcīņas priekškvalaifikācijas turnīrā “Arēnā Rīga” Latvijas valstsvienība sacentīsies ar Rumānijas (7. un 11. augustā) un Baltkrievijas izlasēm (8. un 12.). Pēc divu apļu turnīra divas labākās komandas novembrī turpinās cīņu par ceļazīmi uz PK finālturnīru, kas 2023. gada septembrī notiks Japānā, Indonēzijā un Filipīnās.

Latvijas izlases kandidāti

Avots: LBS

Komentāri - 1

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….