Girgensons nospēlē vairāk nekā septiņas minūtes mazākumā, ”Sabres” zaudē pastarītei (VIDEO)

20/11/2019 04:48

Astoto zaudējumu pēdējās deviņās spēlēs Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piedzīvoja latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas savā laukumā guva tikai vienus vārtus pret līgas vājāko komandu Minesotas ”Wild” un cieta neveiksmi ar 1:4.

Lai gan vairāki Bufalo pamatsastāva uzbrucēji ir guvuši savainojumus un šobrīd nevar palīdzēt ”Sabres”, Girgensons turpināja spēlēt komandas ceturtajā virknējumā. Turklāt latvietis šonakt darbojās vienā uzbrucēju trijniekā kopā ar zviedru uzbrucēju Rasmusu Asplundu un aizsargu Džonu Gilmoru, kurš aizstāja iepriekšējā mačā vienā virknējumā ar Girgensonu spēlējošo un traumu guvušo amerikāņu uzbrucēju Teidžu Tompsonu.

Neskatoties uz to, Bufalo komandas galvenais treneris treneris Ralfs Krīgers tieši Latvijas izlases uzbrucēju ar partneriem pirmo sūtīja laukumā, un deva Zemgum diezgan lielu spēles laiku. Girgensons laukumā pavadīja 15 minūtes un 22 sekundes, no kurām gandrīz pusi (septiņas minūtes un 14 sekundes) atradās uz ledus mazākumā, kas bija otrais ilgākais spēles laiks mazākumā aiz Rasmusa Asplunda. Sev atvēlētajā laikā latvietis izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, kā arī izpildīja vienu spēka paņēmienu un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Šosezon līdz šim aizvadītajā 21 spēlē Zemgus ir guvis vienus vārtus un izdarījis trīs rezultatīvas piespēles, kā arī nopelnījis četras soda minūtes un ieguvis negatīvu lietderības koeficientu -2.

”Wild” jau ceturtajā minūtē ieguva skaitlisko vairākumu, taču pēc pusotras minūtes viens no viesu uzbrukuma līderiem Zaks Parizē nopelnīja noraidījumu un liedza Minesotai iespēju turpināt spēlēt vairākumā. Tiesa pirmās trešdaļas turpinājumā viņš guva divus vārtus un kļuva par vienu no mača galvenajiem varoņiem.

Palīdzot zviedram Džoelam Ēriksonam neitrālajā zonā atņemt ripu Keisijs Mitlstedam un nedaudz vēlāk saņemot no partnera piespēli, Parizē izvirzīja ”Wild” vadībā nieka 19 sekundes pēc iznākšanas no noraidīto spēlētāju soliņa – 1:0. Savukārt četras sekundes līdz pirmā perioda beigām Minesotas labākais snaiperis, mainot ripas lidojuma virzienu pēc Raiena Satera metiena, izcēlās otro reizi mačā un astoto reizi sezonā (2:0).

Otrās trešdaļas pirmajā daļā viesi trešoreiz pārspēja ”Sabres” vārtsargu Linusu Ulmaruku un vēl vairāk sarežģīja laukuma saimnieku iespējas atspēlēties. Lieliski pieslēdzoties uzbrukumam un gūstot savus pirmos vārtus šosezon, zviedru aizsargs Jūnass Brudīns pārspēja savu tautieti un panāca ”Wild” trīs vārtu pārsvaru – 3:0.

Lai gan nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika noslēgumam, sāncenšu vārtu priekšā esot pirmais pie Aleksa Steloka asistās ripas pēc ”Sabres” rezultatīvākā spēlētāja Džeka Aikela izdarītā metiena no kreisās malas, aizsargs Brendons Montūrs guva savus pirmos vārtus sezonā un deva Bufalo cerību (1:3), Džeisons Zukers pēc pusotras minūtes ar precīzu metienu tukšajos pretinieku vārtos atjaunoja viesiem trīs vārtu pārsvaru – 4:1.

Tādējādi Minesota izcīnīja ceturto uzvaru pēdējās septiņās spēlēs un pakāpās uz pirmspēdējo vietu Rietumu konferencē, nobīdot uz pēdējo pozīciju Losandželosas ”Kings”. Savukārt ”Sabres” cieta jau astoto neveiksmi pēdējos deviņos mačos un neizmantoja iespēju pakāpties augstāk par devīto vietu Austrumu konferencē, ur kuru ir nokritusi pēc daudzajiem zaudējumiem.

Pēc šonakt aizvadītā mača Bufalo dosies trīs spēļu izbraukuma sērijā, kuras ievadā pēc divām dienām (22. novembrī) pulksten 2:00 pēc Latvijas laika aizvadīs maču pret vienu no Austrumu konferences līderēm Bostonas ”Bruins”.

Tikmēr citā spēlē Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas ”Blue Jackets” savā laukumā ar 5:2 sakāva Monreālas ”Canadiens”, revanšējoties pretiniekiem par nesen viesos piedzīvoto zaudējumu (2:3 bullīšos) un svinēja otro panākumu pēc kārtas.

Latviešu vārtsargs šajā mačā palika uz rezervistu soliņa, kamēr ”Blue Jackets” pamatvārtsargs Jonass Korpisalo atvairīja 30 no 32 (93,8%) sāncenšu izdarītajiem metieniem un palīdzēja komandai tikt pie otrās uzvaras pēc kārtas.

Merzļikins savā NHL debijas sezonā līdz šim devies laukumā piecos mačos, kuros ir ticis galā ar 89,4% pretinieku metieniem un vidēji ielaidis 3,43 ripas. Latvijas izlases vārtsargs pagaidām nevienā no spēlēm vēl nav izcīnījis uzvaru.