Girgensons nopelna noraidījumu līdz spēles beigām, “Sabres” ielaiž četrus vārtus jau pirmajā periodā (VIDEO)

25/11/2021 06:05
Zemgus Girgenons

Ceturto zaudējumu pēc kārtas Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piedzīvoja latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres”, kas, spēlējot mājās, mačā pret Bostonas “Bruins” pirmajā trešdaļā piecu ar pusi minūšu laikā ielaida četrus vārtus un piedzīvoja sagrāvi ar 1:5.

Girgensons darbojās Bufalo trešajā virknējumā kopā ar Džonu Haidenu un Artu Ruotsalainenu. Latvietis uz ledus pavadīja vien 12 minūtes un četras sekundes (52 sekundes vairākumā un 40 sekundes mazākumā), jo trešajā trešdaļā nopelnīja noraidījumu līdz spēles beigām. Laukumā pavadītajā laikā Zemgus izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu, izpildīja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja 40% iemetienu, kā arī nopelnīja 15 soda minūtes un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Šosezon aizvadītajos 19 mačos Latvijas izlases centra uzbrucējs ir guvis četrus vārtus un izdarījis piecas rezultatīvas piespēles.

Kails Okposo pirmās trešdaļas 11. minūtē guva savus piektos vārtus sezonā un izvirzīja “Sabres” vadībā (1:0), taču pirmās trešdaļas turpinājums mājiniekiem izvērtās par ļaunu murgu. “Bruins”, kas pirmajā periodā pilnībā dominēja, piecu ar pusi minūšu laikā guva četrus vārtus, ar precīziem metieniem izceļoties Patrisam Beržeronam, Čārlijam Koilam, Dāvidam Pastrņakam un Maikam Reilijam, un minūti līdz pirmās trešdaļas beigām panāca 4:1.

Bufalo pēc pirmā perioda nomainīja vārtsargu. Otrā perioda ievadā “Sabres” aizsargs Kolins Millers izvicināja dūres ar divas rezultatīvas piespēles pirmajā trešdaļā atdevušo “Bruins” uzbrucēju Niku Folinjo. Bufalo spēja mainīt spēles gaitu un otrajā trešdaļā izdarīja divreiz vairāk metienu nekā pretinieki. Pamatlaika vidū Girgensona maiņas partneris Haidens tika pie iespējas izpildīt soda metienu, taču viņam neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu un samazināt rezultāta starpību.

Nepilnas sešas ar pusi minūtes līdz pamatlaika noslēgumam Girgensons nospēlēja rupji pie laukuma apmales un nopelnīja 5+10 minūšu noraidījumu. Līdz ar to latviešu uzbrucējam bija jāpamet spēli priekšlaicīgi. Teilors Hols 56. minūtē izmantoja Girgensona noraidījumu un skaitliskajā vairākumā panāca graujošo 5:1. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās.

“Sabres” piedzīvoja jau ceturto zaudējumu pēc kārtas un jau desmito neveiksmi pēdējās 12 spēlēs. Tikmēr “Bruins” svinēja ceturto panākumu pēdējos piecos mačos. Ar 16 spēlēs izcīnītiem 20 punktiem Bostona šobrīd ieņem desmito vietu Austrumu konferencē, bet Bufalo ar 19 mačos iegūtiem 16 punktiem atrodas trīs pozīcijas zemāk.

Nākamo spēli ”Sabres” aizvadīs pēc divām dienām (27. novembrī), kad, noslēdzot trīs mājas spēļu sēriju, pulksten 2:00 savā laukumā uzņems Austrumu konferences priekšpēdējās vietas īpašnieci Monreālas ”Canadiens”.