Greckim piedāvāts vadīt Kanādas hokeja izlasi

Veins Greckis, Sportazinas.com
Veins Greckis | Foto: NHL.com

Nacionālās hokeja līgas (NHL) leģenda varētu kļūt Kanādas izlases galveno treneri gaidāmajā Špenglera kausa izcīņā, vēsta medijs “The Athletic”. Kanādas izlases ģenerālmenedžeris Šons Bērkss uzrunājis Grecki, bet šobrīd tiek gaidīta atbilde.

Kā zināms, Kanādas izlase, kas parasti sastādīta no Eiropā spēlējošiem kanādiešiem, ir regulāra turnīra dalībniece.

“Tas bija jauks pārsteigums, kad Bērkss man piezvanīja,” sarunā ar “The Athletic” sacīja Greckis. “Pateicos viņam par šo piedāvājumu, jo Kanādas izlase ir īpaša. Špenglera kauss ir viens no senākajiem turnīriem pasaulē, tapēc tas ir gods,” piebilda Greckis, norādot, ka nav drošs par piekrišanu šim piedāvājumam, jo turnīrs notiek Ziemassvētku laikā, kas jāpavada ar ģimeni.

Greckis funkcionāra lomā palīdzējis komplektēt divas Kanādas hokeja izlases. Gan 2002.gada, gan 2006.gada ziemas olimpiskajās spēlēs viņš bija viens no vienības menedžmenta pārstāvjiem.

Kā galvenais treneris Greckis pēdējo reizi strādāja pirms desmit gadiem, kad vadīja Fīniksas “Coyotes” komandu, kuras līdzīpašnieks viņš bija. “Coyotes” Grecka vadībā spēlēja četras sezonas, nevienā no tām neiekļūstot Stenlija kausa izcīņā.

Greckis, kuru hokeja pasaulē uzskata par visu laiku izcilāko spēlētāju, NHL karjeras laikā aizvadījis 1487 spēles pamatturnīrā, izceļoties 2857 rezultativitātes punktiem: 894 gūtiem vārtiem un 1963 piespēlēm. Kanādietis, kura karjera hokeja mekā sākās 1978.gadā, bet noslēdzās 1999.gadā, ir visu laiku rezultatīvākais līgas spēlētājs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par