Gulbis cieš zaudējumu Francijas atklātā čempionāta kvalifikācijas pirmajā kārtā

22/09/2020 13:16

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis otrdien cieta zaudējumu Francijas atklātā čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā, tādējādi neturpinot cīņu par pamatturnīru.

Gulbis, kurš ATP rangā ieņem 163.vietu, ar rezultātu 3-6, 5-7 zaudēja itālim Marko Čekinato, kurš reitingā ir 110.pozīcijā un kvalifikācijā bija izlikts ar piekto numuru.

Lai sasniegu pamatturnīru, jāpārvar atlases trīs kārtas. Zaudējums kvalifikācijas pirmajā kārtā liegs Gulbim tikt pie ATP ranga punktiem.

Gulbim šajā mačā bija trīs “eisi”, bet itālim – divas netveramās serves. Latviešu tenisists pieļāva piecas dubultkļūdas, kamēr pretinieks šajā statistikas rādītājā palika uz nulles. Gulbim arī gandrīz divtik vairāk nepiespiesto kļūdu (30/17).

Latviešu tenisists zaudēja savu pirmo servi, bet uzreiz ar breiku vienu punktu atguva. Tomēr pirmā seta astotajā geimā viņš pie savas serves uzvarēja tikai vienu izspēli, kas Čekinato ļāva panākt 5-3 un pēc tam uzvarēt setu.

Otrā seta trešajā un piektajā geimā Gulbis atspēlēja pa vienai breikbumbai, tomēr 11.geimā viņš savu servi nenosargāja. Sekojošajā geimā Itālijas tenisists servēja par uzvaru mačā un panāca 7-5 setā, pieliekot punktu duelim.

Abi tenisisti, kuri savulaik spēlējuši “French Open” pusfinālā, savā starpā līdz šim nebija tikušies.

Karjeras laikā Gulbis ir izcīnījis sešus turnīra uzvarētāja titulus vienspēlē, kamēr viņa pretinieks – trīs.

Labākie Gulbja sasniegumi “Grand Slam” turnīros ir tieši Francijas atklātajā čempionātā, kur viņš 2008.gadā iekļuva ceturtdaļfinālā, bet 2014.gadā – pusfinālā. Pagājušajā gadā viņš bija spiests izstāties jau pirmajā kārtā.

Šā gada pirmajā “Grand Slam” turnīrā Latvijas pirmā rakete nokļuva līdz trešajai kārtai, bet “US Open” viņš nevarēja spēlēt zemās ranga vietas dēļ, jo Ņujorkā nenotika kvalifikācijas kārtas.

Tieši tāpat “French Open” ir Čekinato veiksmīgākais “Grand Slam” turnīrs. 2018.gadā viņš aizkļuva līdz pusfinālam, bet visos citos mēģinājumos nevienā no četriem “Grand Slam” viņš nav pārvarējis pirmo kārtu, arī pagājušā gada “French Open”.

Iepriekšējo maču Gulbis aizvadīja Romas ATP “Masters 1000” sērijas turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā, kur piedzīvoja zaudējum pret austrālieti Marku Polmensu – 6-7 (6:8), 1-6.

Pirms tam Gulbis cieta zaudējumu Kicbīeles ATP “World Tour 250” sērijas turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā, ar 6-7 (3:7), 1-6 piekāpjoties vācietim Jannikam Hanfmanam.

Iepriekšējās nedēļās Gulbis Čehijā zaudēja trīs “Challenger” turnīru otrajos mačos, visos piekāpjoties krievam Aslanam Karacevam.

Šīs “Challenger” sacensības Gulbim bija pirmie oficiāli turnīri kopš marta sākumā Latvijā notikušā Deivisa kausa izcīņas dueļa ar Ēģipti. Jūlija beigās Tallinā viņš piedalījās Igaunijas – Latvijas mačsacīkstē, uzvarot kā abās vienspēlēs, tā arī dubultspēlē. Viņš šosezon 30 spēlēs izcīnījis 20 uzvaras.

Čekinato kopš koronavīrusa izraisītās pauzes pamatturnīros nospēlējis deviņus mačus, kuros svinējis piecas uzvaras.

Romas ATP “Masters 1000” sērijas turnīrā itālis pārvarēja divas kvalifikācijas kārtas, kā arī pirmo kārtu pamatturnīrā, sešpadsmitdaļfinālā atzīstot serba Filipa Krajinoviča pārākumu ar 4-6, 1-6.

ATP “Challenger” sērijas turnīrā “Open du Pays d’Aix” viņam viena uzvara un zaudējums. Pirms tam ASV atklātajā čempionātā itālis pirmajā kārtā piekāpās DĀR tenisistam Loidam Herisam – 4-6, 5-7, 2-6, bet augusta vidū dzimtenē vēl vienā ATP “Challenger” sērijas turnīrā Todi Čekinato divreiz uzvarēja, pirms zaudēja Jannikam Hanfmanam.

“French Open” sērijas turnīrs norisinās uz māla seguma, un tās tenisistiem ir pēdējās “Grand Slam” sacensības šajā sezonā.

Francijas atklātais čempionāts notiks no 27.septembra līdz 10.oktobrim.

Vīriešu turnīrā 2019.gadā finālā spānis Rafaels Nadals ar 6-3, 5-7, 6-1, 6-1 pārspēja Austrijas tenisistu Dominiku Tīmu un 12.reizi kļuva par šo sacensību uzvarētāju.