Gulbis trešo reizi karjerā piekāpjas Rosolam un nepārvar Vinstonas-Seilemas “ATP World Tour 250” turnīra pirmo kārtu

24/08/2015 23:58

Vinstona-Seilema (ASV), 24.aug., LETA. Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis pirmdien ar 4-6, 6-7 (4:7) trešo reizi karjerā piekāpās čeham Lukāšam Rosolam, tādējādi piedzīvojot zaudējumu jau pirmajā kārtā ASV notiekošajā Vinstonas-Seilemas “ATP World Tour 250” sērijas turnīrā.

Cīņa iesākās ļoti sīva. Neviens sportists nevēlējās atdot iniciatīvu pretiniekam, līdz ar to pēc pirmajiem sešiem geimiem rezultāts bija neizšķirts 3-3, sportistiem uzvarot pie savām servēm. Septītajā geimā Rosolam tomēr izdevās lauzt Gulbja servi un realizēt breikbumbu, panākot 4-3 čeha labā. Nākamajos divos geimos sportisti atkal uzvarēja pie savām servēm, tādējādi rezultāts pēc deviņiem geimiem bija 5-4 Rosola labā.

Desmitais geims izvērtās daudz spraigāks. Vispirms vadībā ar 40:0 izvirzījās Gulbis, nopelnot iespēju realizēt breikbumbu, taču tas viņam neizdevās. Turpinājumā latvietis nerealizēja vēl trīs breikbumbas, līdz pie setbumbas tika Rosols. Tiesa, arī čeham neizdevās noslēgt šo geimu, jo setbumba tā arī netika īstenota. Turpinājumā šajā geimā Gulbis nerealizēja vēl vienu breikbumbu, turpretī čehs īstenoja savu nākamo setbumbu, tādējādi setā uzvarot ar 6-4.

Otrā seta sākums bija līdzīgs – abi sportisti pirmajos desmit geimos uzvarēja katrs pie savām servēm, līdz ar to seta rezultāts bija 5-5. Zīmīgi, ka sestajā geimā Gulbim bija iespēja realizēt vēl vienu breikbumbu, taču tas viņam neizdevās. 11.geimā pie divām breikbumbām tika Rosols, taču arī viņam neizdevās lauzt pretinieka servi.

Pēc 12 geimiem rezultāts bija neizšķirts 6-6, līdz ar to sportistiem bija jāaizvada taibreiks. Jau pašā sākumā Gulbis zaudēja punktu pie savas serves, ļaujot čeham izvirzīties vadībā. Turpinājumā Gulbis nespēja atspēlēties un iegūt punktu pie Rosola serves, tādējādi ar 4:7 piedzīvojot zaudējumu arī taibreikā.

Jau pēc nedēļas sāksies ASV atklātais čempionāts, tāpēc šī Gulbim bija pēdējā pārbaude pirms gada noslēdzošā “Grand Slam” turnīra.

Gulbis ATP rangā šobrīd atrodams 67.vietā, kamēr Rosols ir 86.pozīcijā.

Abi tenisisti savā starpā līdz šim bija tikušies četras reizes, katram izcīnot pa divām uzvarām. 2007.gadā Sarajevas “Challanger” turnīra mačā pārāks bija Gulbis, kurš vēlāk arī triumfēja sacensībās, bet 2011.gadā Sanktpēterburgas “ATP World Tour 250” sērijas turnīrā Rosols revanšējās un pārspēja Latvijas sportistu.

Savukārt šī gada Vimbldonas čempionātā pirmās kārtas mačā ar 7-6 (7:2), 6-3, 7-6 (7:3) uzvaru izcīnīja Čehijas tenisists.

Iepriekšējo reizi abi tenisisti tikās pirms nepilnām divām nedēļām, kad Monreālas “Masters” turnīra otrās kārtas mačā ar 6-2, 5-7, 6-3 pārāks bija latvietis.

Čehs šajā sezonā pamatturnīros un Deivisa kausā kopā izcīnījis 13 uzvaras 36 cīņās.

Savas karjeras augstāko punktu Rosols sasniedza 2012. un 2013.gadā, kad ar Čehijas izlasi triumfēja Deivisa kausā. Tikmēr ATP rangā Rosols pērn novembrī pakāpās līdz 26.vietai.

Ja Gulbis savu veiksmīgāko sniegumu šosezon rādīja Monreālā, tad Rosols šogad tikai vienu reizi sasniedzis ATP sacensību ceturtdaļfinālu.

Vēl pagājušajā nedēļā Gulbis Vankūveras “Challenger” vienspēļu turnīra pirmajā kārtā ar 3-6, 7-6 (7:5), 6-7 (2:7) piekāpās ukrainim Iļjam Marčenko.

Šosezon Gulbis, ieskaitot kvalifikācijas sacensības un “Challenger” turnīrus, aizvadījis 30 cīņas, kurās gūtas desmit uzvaras.

Rosols otrajā kārtā spēkosies ar poli Ježiju Janoviču, kurš ATP rangā ieņem 52.vietu un turnīrā izlikts ar 16.numuru.

Zīmīgi, ka Janovičs un Rosols spēkojās pērnā gada Vinstonas-Seilemas turnīra finālā, kurā ar 3-6, 7-6 (7:3), 7-5 triumfēja čehs.

Savukārt Gulbis Vinstonā-Seilemā startēja 2012.gadā, kad, pārvarot trīs kvalifikācijas kārtas, pamatturnīra trešajā kārtā ar 6-4, 3-6, 2-6 piekāpās Spānijas tenisistam Marselam Granoljersam.