Hālands un Fodens “izģērbj” “United” aizsardzību, RFS pretiniece turpina spēlēt nestabili

02/10/2022 23:58
Ērlings Hālands

Anglija

Anglijas premjerlīgas dienas centrālajā mačā Mančestras derbijā spēkojās “City” un “United” vienības. Pateicoties lieliskajam Ērlinga Hālanda un Fila Fodena sniegumam, “City” savā mājas stadionā sagrāva “United” ar rezultātu 6:3.

Rezultāts gan neatspoguļo mača gaitu – jau pēc pirmajām 45 minūtēm “City” intrigu jau bija izkliedējusi. Vispirms Fodens astotajā minūtē pēc Bernandu Silvas centrējuma panāca 1:0, tad 34. un 37. minūtē Hālands atzīmējās ar “dubli”, un viņam tajā pašā kompānijā pievienojās Fodens, 44. minūtē gūstot savus otros vārtus spēlē, tādējādi panākot 4:0.

Otrā puslaika ievadā “United” jaunieguvums Antonī ar skaistu golu vienus vārtus atspēlēja, taču tad savus vārdus atkal teica “City” jaunās zvaigznes. Vispirms 64. minūtē pēc lieliskas komandas saspēles Hālands guva savus trešos vārtus, un to pašu pēc nepilnām desmit minūtēm paveica arī Fodens. Tas norvēģu supertalantam, kurš tikai šajā vasarā pievienojās “City”, jau trešais “hat-trick” šosezon, kamēr angļu spīdeklim šis bija pirmais “cepures triks” premjerlīgā. Tāpat neviens “City” futbolists šajā leģendārajā derbijā to nebija paveicis. “United” uzbrucējs Antonī Marsiāls gan rezultātu padarīja pieklājīgāku, gūstot divus vārtus, taču tas no apkaunojoša zaudējuma “sarkanos velnos” 187. klubu derbijā neglāba.

Dienas otrajā mačā Līdsas “United” savā laukumā ar “Aston Villa” spēlēja neizšķirti 0:0. Viesi nespēja izmantot vairāk nekā 40 minūšu iespēju spēlēt vairākumā, kad otro dzelteno kartīti otrā puslaika sākumā nopelnīja Līdsas vienības uzbrucējs Luiss Sinistera.

Francija

Par šovu Francijas čempionātā jeb “Ligue” parūpējās “Monaco” uzbrucējs Visams Ben Jeders. Pieredzējušais Francijas uzbrucējs atzīmējās ar “hat-trick”, kas palīdzēja Monako vienībai savā laukumā ar 4:1 pieveikt “Nantes”. Intriga mačā jau tika izkliedēta pēc 28 minūtēm – vispirms Brīsa Embolo “šāviens”, tad divi Ben Jedera vārtu guvumi ļāva mājiniekiem iegūt komfortablu vadību, ko arī izdevās noturēt līdz spēles beigām.

Tāpat izcili jauno sezonu turpina “Lorient”, kas neskatoties uz to, ka otrā puslaika vidū nopelnīja sarkano kartīti, savā laukumā ar 2:1 pieveica “Lille”. Tas mājiniekiem bija jau septītais panākums deviņos mačos un no līdervienības Parīzes “Saint-Germain” viņi atpaliek pa tikai trīs punktiem. Uzvaras izcīnīja arī “Clermont” (3:1 pret “Ajaccio”) un “Toulouse” (4:2 pret “Montpellier”), kamēr dueļi starp “Troyes” un “Reims” (2:2), kā arī “Auxerre” un “Brest” (1:1) noslēdzās bez uzvarētāja noskaidrošanas.

Itālija

Nestabili jauno sezonu Itālijas A sērijā turpina Latvijas futbola kluba RFS pretiniece UEFA Konferences līgā Florences “Fiorentina”, kas šodien ar 0:1 izbraukumā piekāpās bez zaudējumiem spēlējošajai “Atalanta” vienībai. Florences klubs nespēja izmantot lielo pārsvaru bumbas kontrolē (62%-38%), tādējādi jau sesto reizi astoņos mačos zaudējot punktus, kas A sērijas tabulā ļauj ierindoties tikai 11. vietā.

Citās spēlēs “Lazio” savā laukumā pārliecinoši ar 4:0 apspēlēja “Spezia”, jaunpienācēja “Monza” ar 3:0 pieveica “Sampdoria”, “Sassuolo” sagrāva “Salernitana” ar 5:0, kamēr “Lecce” un “Cremonese” duelis noslēdzās ar neizšķirtu (1:1).

Spānija

Neveiksmīga Spānijas čempionāta jeb “La Liga” septītā kārta padevusies Madrides “Real”, kas savā laukumā spēlēja neizšķirti 1:1 ar “Osasuna”. Lai gan Vinisiuss juniors izvirzīja mājiniekus vadībā, “Osasuna” atspēlējās. Viesi arī spēja izturēt papildus spiedienu mača izskaņā – 78. minūtē “Osasuna” aizsargs Unai Garsija savā soda laukumā pārkāpa noteikumus, par ko nopelnīja sarkano kartīti. “Real”  zvaigzne Karims Benzemā gan “pendeli” nerealizēja, kā arī pāris minūtes vēlāk viņa precīzais raidījums netika ieskaitīts, jo video tiesnesis bija konstatējis aizmugures stāvokli. Madrides vienībai pirmie zaudētie punkti sezonā, kas liek ierindoties otrajā vietā “La Liga” tabulā, kamēr “Osasuna” komandai šis ir labākais sezonas sākums kopš 2005./2006. gada sezonas – 13 punkti un sestā pozīcija.

Citos mačos ar vārtiem bagātā spēlē “Real Sociedad” ar 5:3 pieveica “Girona”, “Celta Vigo”, neskatoties uz nopelnīto sarkano “plāksteri”, ar 1:0 pieveica “Real Betis”, kamēr “Espanyol” un “Valencia” duelis noslēdzās ar rezultatīvu neizšķirtu (2:2).

Vācija

Vācijas bundeslīgā trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja “Augsburg”, kas ar 3:2 izbraukumā pārspēja “Schalke” komandu. Uzvaru nesošos vārtus 77. minūtē guva pieredzējušais vācu pussargs Andrē Hāns. Otrā spēlē pērn no izkrišanas knapi izglābusies Berlīnes “Hertha” komanda savā laukumā spēlēja neizšķirti ar “Hoffeinheim” – 1:1.