Hokejs

Latvija savu vārdu pasaules hokeja elitē nes jau vairākus desmitus gadu, līdz ar to arī cilvēkiem Latvijā hokejs ir ļoti svarīgs. Daudzi to joprojām min kā nr. nacionālo sporta veidu. Ir vairāki iemesli tam, kā arī ir cilvēki, kuri to spēlē vairāk hobija pēc.

Hokejs būtībā ir ātrs komandu sporta veids – spēlētāji uz slidām ir spējīgi sasniegt ļoti lielus ātrumus, bet ripas lidojuma ātrums var pārsniegt 160 km/h, līdz ar to ja tā trāpa, tas nav sevišķi patīkami. Pēc IIHF reitinga, pašlaik spēcīgākas valstis hokejā ir Kanāda, Zviedrija, Somija, Čehija, Krievija. Nav arī pārsteigums, ka hokejs ir kļuvis īpaši populārs valstīs ar vēsu klimatu. Vienlaikus mūsdienās tam vairs nav tik lielas nozīme,, jo, lielākoties, tas tiek spēlēts slēgtās hallēs nevis āra laukumos. Līdz ar to mūsdienās ir daudz vieglāk saglabāt ledus temperatūru, kvalitāti un augstākus standartus. Hokeju ir interesanti skatīties katram interesentam.

Hokejā pamatā uz laukuma ir 6 spēlētāji no katras komandas (tas var mainīties atkarībā no noraidījumiem, maiņas laikā u.c.). Katrā komandā ietilpst pieci laukuma spēlētāji un 1 vārtsargs. Galvenais mērķis ir gūt pēc iespējas vairāk vārtus ar speciālām nūjām un speciālu gumijas disku jeb ripu. Vārti tiek skaitīti tikai tad, kad ripa tiek iesista pretinieku vārtos, kas atrodas pretējā laukuma galā. Tur atrodas vārtsargs, kurš var ripu piespiest pie ledus vai kā citādi atvairīt no ielidošanas vārtos, savukārt spēlētāji nedrīkst ripu vārtos iemest ar roku. Papildus spēlētājiem ir arī dažādi aizsargi, lai samazinātu traumu iespējamību. Cilvēki var sekot līdzi Latvijas panākumiem U-20, Dinamo panākumiem u.c., kas arī 2017. gadā solās būt pārsteigumu pilni. Jauna zvaigzne starp Dinamo ir Jānis Kalniņš, par kuri daži saka, ka ir potenciāls kļūst par jauno Irbi. Līdz ar to hokejs turpina attīstīties un pie apvāršņa parādās interesanti cilvēki. Sporta ziņās nekad neaptrūkstas ko par to rakstīt, līdz ar to ir iespējams sekot līdzi gan Latvijas panākumiem, gan visas pasaules hokeja sacensībām, kas praktiski noteikt nepārtraukti. Lielākā daļa cilvēku seko līdzi tieši hokeja pasaules čempionātiem, jo tās ir augsta ranga sacensības un diezgan spraigas.

Hokejs noteikti ir ļoti populārs un interesants sporta veids, kuram pievērst uzmanību dažāda vecuma cilvēkiem. Mēs tikai varam ieteikt pievērst uzmanību drošībai un skatītājiem nekad nezaudēt līdzi jušanas azartu.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām