IZM novirza vairāk nekā 100 tūkstošus eiro sportistu sagatavošanai 2020. gada olimpiskajām spēlēm

01/10/2019 15:10

Valdība šodien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumu un sportistu sagatavošanai vasaras olimpiskajām spēlēm Tokijā novirzīs papildu 124 500 eiro.

IZM skaidroja, ka izstrādātais priekšlikums paredz precizēt valsts budžeta ilgtermiņa saistības valsts galvoto reģionālo olimpisko centru projektu īstenošanai.

Ministrija norādīja, ka ietaupīti līdzekļi IZM budžeta apakšprogrammā, kas paredz dotāciju Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) valsts galvoto aizdevumu atmaksai, proti, tiek veiktas aizdevumu pamatsummu pirmstermiņa atmaksas, kā rezultātā samazinās procentu maksājums bankām.

Līdz ar to ministrija rosinājusi izdevumu pārdali. 30 000 eiro novirzīs Latvijas Paralimpiskajai komitejai, lai sagatavotu sportistus un nodrošinātu viņu dalību 2020.gada vasaras paralimpiskajās spēlēs Tokijā, bet 94 510 eiro – sportistu sagatavošanai un dalības nodrošināšanai Tokijas Olimpiskajās spēlēs, naudu piešķirot LOK.

Šie IZM priekšlikumi ir daļa vairāku ministriju iesniegtajiem fiskāli neitrālajiem priekšlikumiem budžeta prioritāšu nodrošināšanai. Tos 17.septembrī konceptuāli atbalstīja valdība.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…