Jahovičs: Būtu bijis žēl, ja ar šādu skaistu basketbolu nebūtu tikuši tālāk

27/01/2021 14:48

Latvijas čempionvienība “VEF Rīga” Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīrā demonstrēja skaistu basketbolu un pelnīti iekļuva nākamajā kārtā, sarunā ar aģentūru LETA uzsvēra kluba prezidents Gatis Jahovičs.

Jau ziņots, ka “VEF Rīga” otrdien FIBA Čempionu līgas grupu turnīra pēdējā jeb sestajā spēlē ar 60:57 pārspēja Grieķijas klubu “Peristeri” un pirmo reizi kvalificējās nākamajam posmam.

“Pirmo posmu vērtējam ļoti labi, lai gan viss varēja izvērsties pavisam citādāk. Visas spēles aizvadījām pārliecinoši, vienīgos zaudējumus piedzīvojot pēdējās sekundēs. Būtu bijis ļoti žēl, ja, rādot šādu skaistu basketbolu, nebūtu tikuši tālāk. Skatāmies ar cerībām arī uz nākamo kārtu,” komandas sniegumu pamatturnīra pirmajā posmā komentēja Jahovičs.

Rīdzinieki apakšgrupā piekāpās tikai Strasbūras SIG komandai, abus mačus zaudējot spraigās galotnēs. Uzvara kaut vienā no tiem dotu izsētās komandas statusu. Otrajā posmā apakšgrupās būs pa divām izsētajām un divām neizsētajām komandām.

“Grūti izvērtēt, kurā situācijā pirmā vai otrā vieta grupā ir labāka. Galvenais, ka esam tikuši nākamajā kārtā – tas jau vien ir panākumus, ar kuru esam apmierināti,” uzsvēra Jahovičs.

Iepriekš publicētais turnīra nolikums paredzēja, ka katrs klubs var pieteikt vienu papildu spēlētāju, taču pagaidām potenciālie papildinājumi nav apspriesti. “Šobrīd nav vēl tādas domas, ka sastāvā varētu kas mainīties,” atzīmēja Jahovičs.

Tāpat klubs cer saglabāt sastāvu, kāds tas ir bijis no sezonas sākuma, tajā saglabājot arī lielisku sniegumu rādošo Kailu Olmenu. “Piedāvājumi viņam ir bijuši, bet mēs neko negrasāmies mainīt,” atklāja Jahovičs.

Neatkarīgi no Covid-19 apstākļiem, komandām ir iespējas papildināt sastāvus ar jauniem basketbolistiem.

“Daudziem basketbolistiem līgumi ir uz noteiktu termiņu, un tā kā FIBA Čempionu līgā pirmā kārta beigusies, no nākamajā kārtā netikušajām komandām ir vieglāk piesaistīt spēlētājus. Domāju, ka tirgū ir pieejami spēlētāji,” skaidroja Jahovičs.

Laikā, kad daudzās komandās Latvijā un Eiropā bijuši lielāki vai mazāki Covid-19 uzliesmojumi, “VEF Rīga” šosezon veiksmīgi izvairījusies no vīrusa.

“Mēģinām ievērot gan LBS izstrādāto protokolu, gan komandas ārstu izveidotos iekšējos noteikumus. Stāstām spēlētājiem, lai lieki apkārt nestaigā. Tāpat piekodinām, lai tiktu ievēroti visi Ministru Kabineta noteikumi. Regulāri veicam testus. Par laimi, šobrīd esam ļoti veiksmīgi tikuši galā ar vīrusu,” atzīmēja Jahovičs.

FIBA Čempionu līgas nākamās kārtas izloze paredzēta 2.februārī. No izsēto grupas, kurā būs Tenerifes “Iberostar”, “Tofaš”, Holonas “Hapoel”, Saragosas “Casademont”, Strasbūras SIG, Bambergas “Brose”, “Turk Telekom” un H grupas uzvarētāja (Burgosas “San Pablo” vai Brindisi “Happy Casa”), rīdziniekiem pretī stāsies divas komandas, izņemot strasbūriešus, ar ko ceļi krustojās pirmajā posmā.

Savukārt no neizsēto grupas, kur ir Sasāri “Dinamo”, Nimburkas ERA, Atēnu AEK, “Ņižņij Novgorod”, F grupas otrās vietas ieguvēja (Karšijakas “Pinar” vai Bilbao “RETAbet”) un H grupas otrās vietas ieguvēja (Burgosas “San Pablo” vai Brindisi “Happy Casa”), pretī nāks viena vienība.

Arī otrajā posmā tiks aizvadīts divu apļu grupu turnīrs, labākajām divām komandām iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/02/2021 12:35

Latvijas basketbola izgāztā iespēja – kad un kur būs nākamā?

Visiem labi zināms tikko piedzīvotais Latvijas vīriešu basketbola izlases fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, tāpat arī nesenie notikumi ar sieviešu valstsvienības netikšanu uz Eiropas čempionātu. Daudz apskatīts, analizēts…