Janičenoks: Jau kādu laiku mūs uztver nopietni – šobrīd esam basketbola lielvara!

26/02/2024 11:09
Nokopēts
Kristaps Janičenoks

Bijušais basketbolists un 2025. gada Eiropas čempionāta izpilddirektors Kristaps Janičenoks sarunā raidījumā “900 sekundes” ieskicējis nākamā gada turnīra rīkotāju mērķus un šī brīža Latvijas novērtējumu basketbola vidē.

Jau vēstīts, ka FIBA apkopojusi datus par šī brīža labākajām izlasēm visā pasaulē. Latvijas valstsvienība šobrīd uzrāda vislabāko bilanci un tiek nodēvēta par “karstāko” komandu pasaulē. Latvija šobrīd izcīnījusi 23 uzvaras 26 spēlēs, ieskaitot tikko aizvadītās 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cīņās.

“Sports ir kardiogramma un šobrīd mēs esam lielvara basketbolā, bet redzēsim, ko laiks rādīts. Mums priekšā ir olimpiskā kvalifikācija, pēc tam Eiropas čempionāts. Bet šobrīd mēs varam izbaudīt mirkli, ka mēs esam lielvara,” izteicās Janičenoks. “Jau kādu laiku mūs uztver kā nopietnus spēlētājus, bet vienkārši paši vēl to neesam sapratuši. Ar Latviju vienmēr ir rēķinājušies un šobrīd tiešām ļoti rēķinās.”

Tāpat Janičenoks komentēja “Eurobasket 2025” rīkošanas nianses. “Mūsu organizatoru mērķis ir, lai tie ir svētki iedzīvotājiem. Lai tie ir svētki ne tikai Rīgai, bet visai Latvijai. 2015. gadā tie bija svētki Rīgā, tad mūsu mērķis ir, lai tie ir svētki visā Latvijā. Tā ir Latvijas izlase, nevis Rīgas izlase un Rīgas ir tikai daži [valstsvienības] spēlētāji. Mūsu mērķis, lai pēc kausa pasniegšanas nepaliek tukšuma sajūta, bet gribam, lai visa Latvija to sajūt. Esmu diezgan pārliecināts, ka mums tas izdosies.”

FIBA: Latvija ir karstākā komanda pasaulē, neviens to nevar apturēt

TOP notikumi
1
X
2
11
6.75
1.16
1.47
4.75
6
1.58
3.8
4.4
2.9
3.1
2.45
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām