Japāna cerēs palikt uz viļņa, Vācijai par izredžu saglabāšanu priekšā Spānijas izaicinājums

27/11/2022 08:37
Nokopēts
Vācijas futbola izlase

Šodien Dohā Pasaules kausa finālturnīrā E un F apakšgrupu komandas aizvadīs otrās spēles, vienā no kurām pēc zaudējuma lūkos atgūties Vācijas futbolisti.

Vispirms plkst. 12:00 E apakšgrupā Japāna stāsies pretī Kostarikai, pēc tam plkst. 15:00 spēkus mēros F apakšgrupas vienības Beļģija un Maroka, plkst. 18:00 cīnīsies Horvātija un Kanāda, kuras spēlē arī F apakšgrupā, kamēr dienas pēdējā mačā plkst. 21:00 Spānija spēkosies ar Vāciju. Finālturnīru tiešraidē pārraida Latvijas Televīzijas 7. kanāls.

Japāna un Kostarika iepriekš ir tikušās trīs reizes, pēdējā no tām 2018.gadā pārbaudes spēlē panākumu ar 3:0 izcīnot Japānas futbolistiem. Japāņi šo Pasaules kusa finālturnīru sāka ar uzvaru pār četrkārtējo čempioni Vāciju (2:1), kamēr Kostarikas izlase piedzīvoja sagrāvi pret spāņiem (0:7). Pirmajā mačā savainojumu guva Japānas aizsargs Takehiro Tomijasu, un viņa dalība otrajā mačā ir zem jautājuma zīmes. Tāpat Japānai, iespējams, nevarēs palīdzēt arī Hiroki Sakai. Kostarikas izlasē ierindā ir visi futbolisti.

Savukārt Beļģija un Maroka iepriekš Pasaules kausa finālturnīrā ir tikušās vienu reizi 1994.gadā, kad pie panākuma tika beļģi, bet pēdējā tikšanās reizē 2008.gadā pārbaudes spēlē uzvaru izcīnīja marokāņi. Beļģija šo finālturnīru sāka ar minimālu uzvaru pār Kanādu (1:0), kamēr Maroka spēlēja bezvārtu neizšķirti pret Horvātiju. Līdzīgi kā pirmajā spēlē, arī otrajā beļģiem, visdrīzāk, nāksies iztikt bez uzbrucēja Romela Lukaku, kurš ir iedzīvojies muskuļa savainojumā, bet pretinieku rindās neviens no spēlētājiem nav guvis traumas un varēs palīdzēt izlasei.

Horvātija un Kanāda iepriekš nav tikušās. Kanādieši, aizvadot pirmo Pasaules kausa finālturnīru kopš 1986. gada, sāka sacensības ar neveiksmi pret Beļģiju (0:1), kamēr horvāti spēlēja bezvārtu neizšķirti pret Maroku.

Tikmēr Spānija un Vācija ir tikušās laukumā vairākas reizes ne tikai pārbaudes spēlēs un citos turnīros, bet arī Pasaules kausā. Abas izlases 2020.gadā spēkojās arī UEFA Nāciju līgā, vienam mačam noslēdzoties neizšķirti 1:1, bet otrā pārliecinošu uzvaru ar 6:0 gūstot Spānijai. Vācieši šo Pasaules kausa finālturnīru sāka ar negaidītu zaudējumu Japānai, kamēr spāņi tika pie graujoša panākuma pār Kostariku (7:0).

Pēc pirmās spēļu kārtas E apakšgrupā Spānija un Japāna tikušas pie trīs punktiem, kamēr Vācija un Kostarika pagaidām nav izcīnījušas punktus. F apakšgrupā Beļģijai ir trīs punkti, pa vienam izcīnījušas Horvātija un Maroka, bet Kanāda vēl nav tikusi pie punktiem.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju. Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā. Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases. 2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

E grupas tabula


F grupas tabula


    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām