Jātnieks Neretnieks kāpj uz pjedestāla prestižā “Grand Prix” maršrutā Polijā

Kristaps Neretnieks, sportazinas.com
Foto: LJF

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks aizvadījis rezultatīvu nedēļas nogali CSIO5* statusa sacensībās Sopotā, Polijā.

Neretnieks ar Moon Ray izcīnīja uzvaru “Grand Prix” kvalifikācijā (150 cm) un ieguva 2. vietu “Grand Prix” maršrutā (160 cm), piekāpjoties vien pasaules reitinga 4. vietā esošajam Vācijas jātniekam Danielam Doiseram ar Jasmien vd Bisschop. Arī šis “Grand Prix” maršruts dod vērtīgus kvalifikācijas punktus Tokijas olimpiskajām spēlēm.

CSIO5* “Grand Prix” maršrutā uz starta devās 50 jātnieki, no kuriem pirmo raundu bez soda punktiem veica 13 dueti. Otrajā raundā Neretnieks ar Moon Ray startēja kā piektie un finišējā kā līderi, savas pozīcijas Latvijas duets saglabāja līdz pēdējam jātniekam.

Kā trīspadsmitais laukumā devās pieredzējušais Vācijas sportists, Pasaules kausa fināla uzvarētājs Daniels Doisers ar Jasmien vd Bisschop, Vācijas duets startēja nekļūdīgi un spēja būt ātrāki, izcīnot uzvaru.

“Šis līmenis lika atcerēties cik liels un sarežģīts ir piecu zvaigžņu “Grand Prix” un mums to izdevās veikt bez soda punktiem! Otrajā hitā ļoti cīnījos par uzvaru, bet biju arī nedaudz piesardzīgs un uz trešo šķērsli uzgāju mazlietiņ drošāk un zaudēju apmēram sekundi, ko vēlāk izmantoja Daniels Doisers,” par startu CSIO5* Sopotas Grand Prix maršrutā teica Neretnieks.

Pirmajā sacensību dienā Kristaps Neretnieks ar Moon Ray izcīnīja pārliecinošu uzvaru “Grand Prix” kvalifikācijas maršrutā ar 150cm augstiem šķēršļiem, aiz sevis atstājot vairākus spēcīgus Eiropas jātniekus, kuri pasaules reitingā atrodas pirmajā divdesmitniekā.

“Pēc tik lieliski un rezultātīvi aizvadītām divām nedēļām Polijā četru un piecu zvaigžņu statusa sacensībās Moon Ray būs kārtīga atpūtas pauze, pēc kuras startēsim Pasaules kausa posmā Rīgā, Kleistos,” saka Kristaps Neretnieks.

Informāciju sagatavoja Latvijas Jātnieku federācija

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par