Jau otrais džudists atsauc dalību Tokijas, lai izvairītos no cīņas ar izraēlieti Butbulu

26/07/2021 11:35

Jau otrais džudo cīkstonis atsaucis dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs pirms plānotas cīņas ar Izraēlas džudistu Toharu Butbulu, pirmdien paziņoja amatpersonas.

Sudānietis Mohameds Abdalrasols atsaucis dalību otrās kārtas cīņā svara kategorijā līdz 73 kilogramiem, lēmuma iemeslus nekomentējot. Abdalrasolam pirmajā kārtā vajadzēja spēkoties ar Alžīrijas džudistu Fetī Nurinu, bet alžīrietis neilgi pirms cīņas beidza dalību olimpiskajās spēlēs, lai izvairītos no iesējamās cīņas ar Butbulu.

Starptautiskā džudo federācija ir apturējusi 30 gadu vecā Nurina dalību tajā. Lielbritānijas ziņu aģentūra PA vēstīja, ka Nurins Alžīrijas televīzijai teicis, ka, gatavojoties olimpiskajām spēlēm, ir ieguldījis lielu darbu, “tomēr palestīniešu jautājums ir svarīgāks par šo”.

Tas nav pirmais gadījums, kad Nurins izstājas no sacensībām, lai izvairītos no pretstāves Izraēlas sportistam. Tā tas bija arī 2019.gada pasaules čempionātā Tokijā. Arī Irānas džudisti ir bijuši līdzīgos uzskatos, atsakoties sacensties ar Izraēlas sportistiem. Džudo turnīrs Tokijā notiks no 24. līdz 31.jūlijam.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…